Ženy odehrají své finále od 17 hodiny, muži na ně naváží v 19 hodin.

Především souboj volejbalistek bude mít pikantní příchuť, protože domácí VK Agel se pokusí o zisk pátého titulu v řadě.

„V Prostějově máme značné zkušenosti s podobnými akcemi. Před pěti lety jsme pořádali Český pohár včetně mužského finále a hlavně se zde hrálo finále Středoevropské ligy za účasti čtyř klubů. Proto také padla volba na nás. Opravdu se na finále těšíme," prozradil sportovní ředitel VK Peter Goga.

V kategorii mužů se střetnou Volley Team UNICEF Bratislava s čerstvým vítězem Českého poháru VK Dukla Liberec. Severočeši rozdrtili ve finále VO Příbram 3:0 na sety a nyní se již těší na nejlepší celek našeho východního souseda.

V ženské části se utkají domácí Agelky opět s bratislavským týmem a to Slavii EU Bratislava. Slavistky porazily ve finále Doprastav Bratislava 3:1 na sety. Hanačky letos získaly po zdolání Olympu Praha již šestý titul v rámci Českého poháru. V jeho federální obdobě se pokusí dosáhnout na pátý úspěch v řadě.

„Pro naše družstvo to je výhoda, nemusíme nikam cestovat, hrajeme v domácím prostředí a hlavně nás podpoří naši fanoušci. Na druhou stranu je to samozřejmě finančně nákladnější, než někam odjet. Musíme zaplatit halu na zápasy i na tréninky. To jsou hlavní náklady spojené s finále. Přesto klady převládají. Naše hráčky mají velmi nabitý program, účastní se evropských soutěží a i v Česku postupují do finálových částí, proto jsme rádi, že nemusíme nikam cestovat," vysvětloval Peter Goga.

Prostějov se může těšit na jeden z vrcholů volejbalové sezony. Česko-slovenská bitva začne ve středu 27. února od 17 hodin