Na domácí půdě v před televizními kamerami udolaly Olymp Praha 3:1 na sety. Na palubovce úřadujících českých šampionek se hrál velmi vyrovnaný duel a favorit se nadřel.

„Trápili jsme se hlavně v útoku, kdy jsme nedokázali složit míče i z jasných pozic. Proto jsme předvedly slabší výkon. Jeden balon mohl rozhodnout o tom, že se bude hrát pátý set,“ hodnotil trenér Lubomír Petráš, jehož svěřenky odvrátily v koncovce čtvrté sady šest setbolů a nakonec slavily po výsledku 27:25.

„Za výhru za tři body jsme rádi, to byl náš cíl. Pomohly nám k tomu ale i olympačky jejich chybami,“ uznal prostějovský kouč. Hanácký celek se díky výhře dostal na druhé místo tabulky o tři body před Liberec.

V posledním zápase nadstavby změří síly v derby proti nejlepšímu celku soutěže. Zápas na půdě Olomouce odstartuje ve čtvrtek už v 16.30.

VK Prostějov – Olymp Praha 3:1 (23, -20, 17, 25)

Rozhodčí: Kostka a Horký. Čas: 118 minut. Diváci: 420.

Prostějov: Nová, Bezhandolska, Horká, Kojdová, Rutarová, Zatloukalová, libero Slavíková – Weidenthalerová, N. Šmídová, Toufarová. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Miček.

Olymp: P. Šmídová, Komárková, Purchartová, Kalhousová, Staňková, Šimáňová, libero Stavinohová – Černá, Yakushkina, Fomenková. Trenéři: Stanislav Mitáč a Martin Hroch.