„My jsme nezačali zápas s tou energií, kterou jsme chtěli, už první čtvrtina naznačila, že Svitavy jsou ve formě a že se nám bude hrát těžko,“ krčil rameny prostějovský kouč Zbyněk Choleva.

Už první čtvrtina znamenala pro domácí borce tvrdou školu. Hanáci na rozjeté Svitavy vůbec nestačili a okamžitě tahali za kratší konec. Na hřišti navíc zářil bývalý kapitán Orlů Roman Marko, který si připsal hned osm bodů. Trojku pak dal Pavel Slezák. Cholevův tým měl tak po deseti minutách hry patnácti bodové manko.

Ve druhé části nadvláda hostů v černých dresech pokračovala. Tentokrát pod košem zlobil Američan Roseboro, který jasně převyšoval domácího Jacobse. Svitavy tak rychle vedly 30:10. Poté se zásluhou Sehnala a Simmonse domácí mírně zlepšili, přesto šli o poločasové přestávce do šaten za stavu 41:25.

„První půlku jsme se nemohli trefit ani z venku, ani jsme si nemohli dopřát trestné hody. Druhá půlka se zvedla, něco jsme tam změnili v obraně a prosadili se střelecky,“ líčil duel Choleva.

Po změně stran se hned prosadili Fitzpatrick s Dokoupilem. Koš dal i zkušený Norwa a rázem se manko domácích začalo ztenčovat. Slezákova trojka, ale jasně ukázala, kdo v tomto zápase kraluje. Teplý přidal další trojku a prostějovské snahy byly rychle pohřbeny. Dvě trojky přidal za domácí Dokoupil, ale přesto Orli stále prohrávali o patnáct bodů. Nakonec hosté vedli po třiceti minutách hry 64:45.

V poslední části se tak už prakticky jen dohrával předem rozhodnutý zápas. Hosté se přesto snažili udržet si dvacetibodový náskok. Kouč Choleva se snažil se hrou ještě něco udělat, což se mu podařilo. Hanáci stáhli své manko jen na devět bodů, což ale na výhru nestačilo. Prostějov tak v předposledním zápase nadstavby padl 79:70.

„Svitavy ukázaly, že jsou silné pod košem, tam byla soustředěna naše pozornost a v tom okamžiku je otevřený prostor na perimetru, kde je třeba Slezák. Jsem rád, že po tom hrozivém úvodu jsme výsledek trochu zkorigovali,“ oddechnul si Choleva.

„Hráčům jsme vštěpovali poslední dva dny, že Prostějov je v domácím prostředí úplně jiným týmem, hodně nepříjemný a když cítí šanci, dokáží hrát s velkou energií. To se potvrdilo během druhé čtvrtiny a hlavně na konci utkání, kdy hlavně čeští hráči dali do hry energii,“ okomentoval zápas asistent svitavského trenéra Lukáš Pivoda.

Prostějov – Svitavy 70:79 (10:25, 25:41, 45:64)

Nejlepší střelci: Dokoupil 14, Simmons 13, Sehnal 11 – Roseboro 14, Mickelson 14, Vučica 13. Rozhodčí: Vondráček, Kapaňa, Kučírek. Fauly: 20:23. TH: 16/22 – 17/23. Trojky: 4:8.