Už samotný rozjezd prvního setu vyzníval optimisticky. Domácí hráčky se dostaly do vedení 4:1. Soupeřky pak v zápětí dokázaly srovnat. Prakticky celý první set měl vyrovnaný charakter. Nejvýrazněji prostějovanky odskočily na rozdíl 23:19. Poté si však povětšinou nevynucenými chybami vybraly slabší chvilku a soupeřky dokázaly srovnat na 23:23. V závěru však domácí volejbalistky prokázaly pevnější nervy. Úspěšný blok přinesl setbol a poslední míč pokazil soupeř sám – 25:23.

Ještě na počátku druhého setu se soupeřky držely ve hře. To platilo do stavu 5:6 v jejich prospěch. Poté se strhla ofenzivní smršť v podání domácích hráček a na tabuli náhle svítilo 16:7. Domácím se začal dařit útok, na který soupeřky nedokázaly i přes jejich houževnatost odpovědět. Druhý set byl nakonec završen poměrem 25:12.

Domácí hráčky povzbuzeny příznivým vývojem a úspěšnými útoky nadále dominovaly i v setu třetím. Občasné kontry hráček Murcie dokázaly skóre jen zkorigovat, ovšem zdaleka ne otočit. V pohodě hrající volejbalistky VK nakonec zakončily třetí sadu poměrem 25:16. Suveréni vítězství 3:0 na sety bylo tímto završeno a spokojené domácí publikum pak vyprovodilo vítězky skandovaným potleskem.

„Věděli jsme, že Murcia není zdaleka tak silná, jako když jsme hráli ve Španělsku. Proto jsme chtěli využít hlavně nepřítomnost jejích elitních blokařek, což se celkově povedlo a tím pádem jsme jasně zvítězili. První set však byl z naší strany velice nervózní, holky byly možná až příliš zatíženy pomyšlením na to, že šance vyhrát je značná. Po zvládnuté koncovce prvního setu se ale tým uklidnil a střetnutí dostal plně do své režie.“ shrnul svoje pocity domácí trenér Miroslav Čada

Hostující lodivod Juan Diego García při svém hodnocení naznačil, že v dané situaci mohly jeho svěřenkyně pouze překvapit. „Utkání mělo dvě zcela odlišné části. První set a ten zbytek. Kvůli absenci řady opor jsme museli hodně riskovat na servisu, abychom proti velmi kvalitnímu soupeři vynahradili oslabení na pozici blokařek. V úvodní sadě se nám to dařilo, ale v dalších dvou Prostějov podstatně zlepšil svůj výkon, hodně zrychlil hru a my jsme byli téměř bez šance,“ uvedl Diego García.

VK Prostějov – CAV Murcia 3:0 (23, 12, 16)

Rozhodčí: Barnstorf (Německo) a Pjasecki (Bělorusko). Čas: 71 minut. Diváků: 1700.

Prostějov: Jelínková, Pušněnkovová, Thomasová, Soaresová, Bramborová, Spalová, libero Tomanová - Wittocková. Trenér: Miroslav Čada.

Murcia: Revillaová, Riverová, Marrerová, Barriová, Topičová, Meseguerová, libero Castaňová - Espinosová. Trenér: Juan Diego García.