Volejbalový klub žen z Prostějova letos získal jubilejní desátý extraligový titul po kterém uzavřel jednu velikou úspěšnou éru.

Konec u týmu oznámil trenér Miroslav Čada, rozprchla se i řada klíčových hráček.

Klubové vedení už dříve avizovalo, že se pro příští sezonu vzdá účasti v Lize mistryň, na kterou by jinak tým měl nárok.

„Nemáme o tuto soutěž zájem. I když bychom byli zařazeni bez kvalifikace přímo do základní skupiny. Přihlásíme se pouze do Poháru CEV, který je druhou nejvyšší klubovou evropskou soutěží,“ prozradil sportovní ředitel VK Prostějov Peter Goga pro ČTK.

Prostějov si během dlouholetého působení v Lize mistryň připsal několik cenných skalpů a čtyřikrát se kvalifikoval do play-off.

Julie Kovářová.
Exodus do Olomouce. Prostějov opustily dvě volejbalistky, třetí může následovat

Posílená Olomouc: Zájem máme

O účast v elitní soutěži tak usiluje poražený finalista z letošní extraligové sezony.

„Zájem o start v Lize mistryň máme. Zatím ale nevíme, jak naši přihlášku vedení soutěže vyhodnotí. Zda budeme muset hrát kvalifikaci. Teprve čekáme na odpověď,“ uvedl statutární zástupce olomouckého klubu Jan Přecechtěl.

Stříbrný tým z uplynulé sezony právě z konkurenčního Prostějova získal zkušené libero Julii Kovářovou i blokařku Veroniku Trnkovou.

Podle zákulisních informací by do Olomouce mohla přestoupit také smečařka Andrea Kossányiová.

Hanácká výměna na volejbalovém trůnu se tedy zdá být velice reálná.

„Děláme všechno pro to, abychom se pohybovali v čele českého a na důstojném místě v evropských žebříčcích,“ vysvětlil olomoucký trenér Jiří Teplý.

Střihne si olomoucký klub rovnou nejkvalitnější soutěž?

Andrea Kossányiová
Takovou atmosféru jsme v Prostějově neměly, smekla před diváky Kossányiová