Po prvních pěti minutách byl v jednogólovém vedení 2:3 prostějovský tým a nejinak tomu bylo po čtvrthodině hry – 8:9. Průběh střetnutí byl v tomto časovém úseku velmi vyrovnaný a k přestávkovému odpočinku odcházeli s jednobrankovým náskokem naopak domácí házenkáři.
Po změně stran šli ale do vedení znovu Prostějované, udržovali si je, i navyšovali, a deset minut před koncem zápasu už měli Juliánovští manko čtyřgólové, 24:28. Závěr vzájemného boje sice patřil domácímu celku, ale na bodový zisk už dosáhnout nedokázal.

„Nečekal jsem, že to budeme mít lehké. Juliánovská házená, to byla pro nás velká neznámá, a navíc, vůbec nám nevyhovovaly podmínky v nafukovací hale. V přítmí bylo špatně vidět, míč splýval s povrchem hrací plochy, stěžovali si hlavně brankáři," popisoval po návratu z Brna podmínky v brněnském prostředí trenér TJ Sokol II Prostějov Alois Jurík.

„Juliánovští házenkáři byli běhaví a bez typického střelce z větších vzdáleností. Ke střeleckým šancím se dostávali trpělivou rozehrávkou, čekali na naše chyby v obraně a na naše góly odpovídali svými. Pro druhý poločas jsme změnili způsob hry z 1 – 5 na 0 – 6 a to se projevilo v menším počtu obdržených gólů. Mohli jsme tak přejít znovu do vedení a náskok zvyšovat. Slabší chvilku jsme si však vybrali v poslední desetiminutovce utkání. V útoku jsme si počínali netakticky, soupeř náš čtyřgólový náskok snižoval a s úspěšnými trefami začal opět ožívat. Tak se nakonec stalo, že jsme se museli do posledních chvil střetnutí obávat o už předpokládané vítězství. Za neutuchající bojovnost, za maximální soustředěnost a za viditelnou vůli po vítězství však celý kolektiv chválím. Vidím ale také, že hráčské zkušenosti neumíme v zápasech zdárně prodat, že se kluci bojí vzít odpovědnost jednotlivě na sebe. Je to škoda, kvalitní soupeř toho může využívat. Ale věřim, že se budeme ve všem postupně zlepšovat. V sobotu 28. září budeme hostit od 15 hodin v hale Reálného gymnázia a Střední školy města Prostějova ve Studentské ulici házenkáře Telnice, zveme diváky do hlediště, věříme, že nás budou hlasitě podporovat v úsilí za získáním dalších druholigových bodů," obrací se trenér Jurík s výzvou k místním příznivcům házené.

TJ Sokol Juliánov - TJ Sokol II Prostějov 31:32 (18:17)

Rozhodčí: Malinek a Valášek. Vyloučení: 2 – 6. ŽK: 2 – 2. ČK: 57. Gazdík (Prostějov). Sedmičky: 2/0 – 0. Diváků: 50.

TJ Sokol II Prostějov: Hrubý, Micka – Kozlovský 6, M. Jurík 2, T. Jurík, Chytil, Juračka 5, Ordelt, Procházka 4, Šestořád 5, Gazdík 2, Jura 1, Kosina 7. Trenér: Alois Jurík.

Autor: VLASTIMIL KADLEC