Sobotní derby proti týmu TK Precolor Plus Přerov začal prostějovský celek dobře, když první bod připsal Kazach Andrej Golubev, který ve dvou sadách zdolal Slováka Dominika Hrbatého.

Prostějovský rodák Jaroslav Pospíšil se na druhý bod hodně nadřel, když strávil na kurtu přes dvě a půl hodiny. Přerovského Školoudíka, ale zdolal ve třech setech i za podpory skvělého publika.

„Fanouškům musím poděkovat, byla to opravdu fantastická podpora,“ prohlásil Pospíšil, který se po návratu do prostějovského klubu právě z Přerova odvděčil třemi extraligovými výhrami ve třech dnech.

Dál už to šlo pro domácí jak po másle. Divákům se představila také světová jednička Caroline Wozniacká, který do té doby pouze povzbuzovala své týmové spoluhráče. Její soupeřkou byla Renata Voráčová, která vstoupila do utkání bez respektu.

V prvním setu podávala na vítězství, ale svůj servis ztratila. O chvíli později při podání Dánky měla Voráčová ještě setbol, ale vše bylo marné. Dvacetiletá kráska z Odense si zápas zkušeně pohlídala a připsala třetí prostějovský bod.

„Soupeřka dobře začala. Já naopak trochu volněji, ale potom se to zlepšovalo,“ prohlásila po zápase sympatická blondýna, která zdolala českou hráčku 7:5 a 6:3. „Některé věci mohly být lepší a některé zase byly super. Každopádně jsem hrála rovnou z tréninku, takže jsem ráda za vítězství,“ usmála se Wozniacká.

Její soupeřka byla spíše než ze samotného utkání vyděšená z davu novinářů a televizních štábů, kteří na ni po zápae čekali. „Utkání asi rozhodla moje nervozita a větší zkušenosti Caroline. Jinak to byl otevřený zápas,“ řekla Voráčová, 80. hráčka světového žebříčku.

Další prostějovský bod přidala Petra Kvitová, která s přerovskou Terezou Hladíkovou ztratila pouhé dva gemy.

Definitivně rozhodnout pro Prostějov tak stejně jako v pátek mohl Tomáš Berdych, který vyzval v pátém finálovém singlu Lukáše Rosola, který byl při neúčasti Gabashviliho přerovskou jedničkou.

Berdych: Jediná kaňka bylo ztracené podání

Souboj dvou českých tenistů, mezi kterými je rozdíl na žebříčku 158 míst, přinesl nejlepší zápas dne. Berdych se představil v dobré formě a na jeho hru se bylo radost dívat. Ale ani Rosol, který hrál absolutně bez respektu. nezklamal, o čemž svědčí výsledek 6:3 a 6:4 pro českou tenisovou jedničku.

„Za poslední dva dny se mi podařilo zvládnout dva rozhodující zápasy, takže jsem rád, že se to povedlo,“ smál se dobře naladěný Berdych.

„Se svojí hrou jsem byl poměrně spokojen, ale ještě té přípravy nebylo tolik, abych mohl říct, že jsem stoprocentně připraven na začátek nové sezony. Ale i tento zápas byl součástí přípravy a já jsem byl příjemně překvapen,“ prohlásil Berdych, který pouze litoval jediného ztraceného podání v prvním setu.

„To byla jediná kaňka, jinak to bylo dobré,“ dodal.

Poslední šestý singl mezi domácím Lukášem Lackem a Pavlem Šnoblem se vyvíjel jasně ve prospěch slovenského daviscupového reprezentanta.

Ten když ale viděl, že Berdych svůj zápas skončil a že vítězství Prostějova je zaručené, tak utkání skrečoval, za což dostal symbolicky za uši od známého vtipálka Lukáše Dlouhého, na kterého se ani řada na kurtu nedostala.

Navrátil: Finále bylo jednodušší

Prostějov porazil Přerov 5:1 a po dvou letech obhájil extraligový titul.

„Včerejší zápas s ČLTK nás stál spoustu sil jak po fyzické tak po psychické stránce,“ hodnotil prostějovský kapitán Jaroslav Navrátil.

„Pochvalu zaslouží hlavně Kirilenko, která otočila zápas a tím nám to celé vyhrála,“ vrátil se ještě Navrátil k zápasu ruské hráčky proti Lucii Hradecké z ČLTK Praha.

„Finále již bylo jednoduší. Jsem rád, že po loňském roce, kdy se extraliga nehrála, je titul opět v Prostějově,“ dodal spokojený Navrátil.

TK Agrofert Prostějov – TK Precolor Plus Přerov 5:1

Berdych – Rosol 6:3, 6:4, Golubev – Hrabatý 6:4, 6:3, Pospíšil – Školoudík 6:7 (4), 6:2, 6:2, Lacko – Šnobel 6:3, 5:5 skreč L., Wozniacki – Voráčová 7:5, 6:3, Kvitová – Hladíková 6:0, 6:2.

Miroslav Mazal