„Tenisová extraliga bude mít letos podobný charakter jako v předchozích letech," prozradil Tomáš Ostarek zastupující pořadatele Bonver extraligy a následně přece jen upozornil na jednu významnou změnu: „Ze soutěže se odhlásil klub TK Neridé, takže účastníků bude jen devět. To znamená, že v semifinálové skupině v Milovicích se odehraje jen jeden zápas, a to Milten s Jihlavou," řekl Ostarek.

Celkově pak letos vypadnou dva týmy. „Od příštího roku se budou hrát jen dvě skupiny po čtyřech účastnících. Vítězové skupin se utkají o titul mistra republiky," řekl k budoucnosti týmové soutěže.

Letos se základní skupiny opět odehrají v Přerově a Prostějově. Přerovskou skupinu B obsadí týmy Sparta Praha, Precheza Přerov a vítěz milovické skupiny D.

Naopak v Prostějově bude k vidění domácí TK Agrofert, I. ČLTK Praha a vítěz liberecké skupiny C.

Prostějov patří letos opět k horkým adeptům na titul. Za domácí družstvo totiž nastoupí absolutní česká špička. Diváci se mohou těšit na Tomáše Berdycha, Petru Kvitovou či Lukáše Rosola. K vidění budou také mladíci Adam Pavlásek s Jiřím Veselým.

„Jsem rád, že naše tradice trvá a že naši hráči hrají týmovou soutěž. S výjimkou Lucky Šafářové budeme mít všechny naše hráče v týmu včetně Tomáše Berdycha, který dokončí své asijské turné. Jsem rád, že nám pomůže i dvojnásobná wimbledonská vítězka," usmíval se šéf TK Agrofert Miroslav Černošek.

Právě Petra Kvitová by měla být silnou zbraní prostějovského družstva. „Jsem ráda, že se po roce vracím zpátky. Přípravu budu mít tady, takže tři zápasy extraligy beru jako kus přípravy," prozradila česká jednička Petra Kvitová a s úsměvem dodala: „Přijedou přátelé, kamarádi a taky rodiče."

Družstvo letos povedou opět slavná trenérská jména jako Jaroslav Navrátil, Jiří Novák či David Kotyza. „Tým Prostějova budou reprezentovat velké hvězdy. Myslím si, že tým máme silný. Navíc přišel Lukáš Rosol. Přednost jsme letos dali především českým hráčům," prozradil kapitán Agrofert Jaroslav Navrátil.

K dispozici bude mít Prostějov také zahraniční hvězdu Agnieszku Radwaňskou. „Agnieszka se nám sama nabídla. Na soupisce je, ale já doufám, že její pomoc nebude zapotřebí a náš základní tým se udrží zdravý," doplnil Miroslav Černošek.

Diváci uvidí v rámci extraligového týdne nejen české tenisové hvězdy, ale také fedcupový pohár, který letos získala česká ženská reprezentace.

Program

úterý 16. prosince

Prostějov: TK Agrofert Prostějov – I. ČLTK Praha

Přerov: TK Precheza Přerov – TK Sparta Praha

středa 17. prosince

Prostějov: I. ČLTK Praha – vítěz skupiny C

Přerov: TK Precheza Přerov – vítěz skupiny D

čtvrtek 18. prosince

Prostějov: TK Agrofert Prostějov – vítěz skupiny C

Přerov: TK Sparta Praha – vítěz skupiny D

pátek 19. prosince

vítěz skupiny A – vítěz skupiny B