Do rozhodujícího semifinále vstoupila lépe liberecká Dukla, která chtěla zužitkovat výhodu domácího prostředí a první set ovládla 25:19.

Pak ale hostující tým zvýšil obrátky, přestal tolik chybovat a přidal ve všech herních činnostech. Výsledkem bylo srovnání stavu na 1:1 na sety.

„Setřásly jsme nervozitu, konečně vystoupily z autobusu,“ glosovala do kamery ČT sport prostějovská smečařka Petra Kojdová.

Klíčová třetí sada přinesla velké drama. Liberec se sice dostal k setbolu, ten ovšem hanácký celek odvrátil a výsledkem 28:26 zadělal na postup.

Dukla se už ve čtvrtém setu nevzmohla a Hanačky si po zásluze vybojovaly nejen jistotu extraligových medailí, ale především vytouženého finále proti olomouckému rivalovi.

Na dlouhé oslavy ale svěřenky trenéra Lubomíra Petráše nemají příliš prostoru. Hanácké volejbalové finále startuje už ve čtvrtek na palubovce favorizované Olomouce.

Dukla Liberec – VK Prostějov 1:3 (19, -17, -26, -17)

Rozhodčí: Činátl a Rychlík. Čas: 115 minut. Diváci: 500. Konečný stav série: 2:3.

Liberec: Holubcová, Pištěláková, Šotkovská, Candráková, Kopecká, Šustrová, libero Dostálová. Střídaly: Kohoutová, Kolářová, Mikšíková, Veselá.

Prostějov: Toufarová, Rutarová, Horká, Kojdová, Bezhandolska, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Nová, Weidenthalerová, Kozmík.