„S funkcí kapitána žádnou změnu nepociťuji. Hraju stejně, jako v minulé sezoně. Na hřišti to nějak nevnímám. Samozřejmě jsem rád, že mě kluci zvolili a moc si toho vážím," řekl Roman Marko ke své nové roli v týmu.

Romane, porazili jste Ostravu a prodloužili jste vaši vítěznou vlnu na sedm zápasů. Jste spokojení?

To, že máme sedm výher, se hodnotí moc dobře. Měli jsme špatný začátek sezony, los byl opravdu těžký. Propadli jsme se až na poslední místo. Řekli jsme si, že už musíme začít vyhrávat, a to se nám daří. Nyní nám nezbývá nic jiného než v tom pokračovat. (úsměv)

Co vlastně zlomilo přerod posledního týmu na neporazitelné mužstvo?

Změnili jsme nějaké věci. V týmu jsou noví hráči, takže nám chvilku trvalo, než se tým svým způsobem sžil. Doufáme, že si konečně bude nějak sedat a že budeme potvrzovat, kam Prostějov patří. Má být na špici tabulky a ne kolem desátého místa.

Jak to bylo těžké psychicky? Ten začátek sezony byl opravdu tvrdý.

Psychicky to nebylo až tak hrozné. V týmu máme pár zkušených hráčů a věděli jsme, že jde jen o začátek sezony. Sezona sama má padesát, šedesát zápasů, takže když tři prohrajeme, tak se nic neděje. Loni Pardubice vyhráli prvních deset klání a nakonec nevyhráli nic. Měli jsme špatný začátek, ale pokračovali jsme v tréninku a otočilo se to.

Zeptám se i na zápas s Ostravou. V poslední čtvrtině to už vypadalo na jasnou výhru, ale potom se to zdramatizovalo. Jak jste to viděl vy?

Ono se to tak občas stává. Už to vypadalo, že jsme na deseti bodech a že to natáhneme na patnáct či dvacet. Bohužel Ostrava trefila trojky, my jsme udělali chyby a soupeř se na nás dotáhl. Nebylo to příjemné. Jsme ale doma a musíme potvrzovat, že v Prostějově prohrávat nebudeme.

Jak se vám líbí vaše nová role? Jste kapitánem týmu.

Abych pravdu řekl, tak žádnou změnu nepociťuji. Hraju stejně, jako v minulé sezoně. Na hřišti to nějak nevnímám. Samozřejmě jsem rád, že mě kluci zvolili a moc si toho vážím.

Prostějov je známý tím, že doma vždy vyhrával. Je to klíčová vlastnost v bojích v české lize?

Samozřejmě, pokud chceme být úspěšní, tak doma vyhrávat musíme. V Česku je venkovní prostředí hodně specifické a těžko se tam získávají body, ale když jedeme třeba do Jindřichova Hradce nebo Svitav, tak musíme naši formu potvrzovat i venku. Pokud chceme další medaili, tak nám nic jiného nezbývá.