Veselý během celého turnaje kategorie Futurem neztratil jediný set a v úvodních kolech se ani příliš nezapotil. V semifinále však přišla první těžká zkouška v podobě zápasu se Slovákem Adrianem Sikorou. Prostějovský tenista však zvládl první set ve zkrácené hře a ve druhém již kraloval poměrem 6:1.

Ve finále český tenista nasazený na turnaji jako číslo osm narazil na osmnáctiletého Rakušana Dominica Thiema, který byl ve světovém žebříčku o třicet míst před Veselým.

Thiem, který si v semifinále poradil s českým překvapením turnaje Janem Kunčíkem, však na Veselého nestačil a hráč TK Agrofert Prostějov se mohl radovat z vítězství dvakrát 6:4.

„Jsem rád, že se mi celý týden dařilo udržet formu a hrál jsem velice solidně. Finále bylo vyrovnané, rozhodly koncovky obou setů, ve kterých jsem byl maličko lepší. Ve druhé sadě jsem měl break dopředu, ale zbytečně jsem si ztratil servis. Následně jsem zabojoval a dotáhl zápas do vítězného konce," zhodnotil působení na turnaji domácí hráč, který za vítězství získal 27 bodů do světového žebříčku. Tento bodový zisk Veselého posune z šesté do páté stovky světového pořadí.

Kromě vítězství ve dvouhře navíc Veselý společně s Pavláskem zvítězili v soutěži čtyřhry, když ve finále zdolali Riccarda Bellottiho s Dominicem Thiemem ve dvou setech.

Prostějov Open, dvouhra – semifinále: Veselý (8-ČR) – Sikora (7-SK) 7:6 (3), 6:1, Thiem (6-Rak.) – Kunčík (ČR) 6:4, 2:6, 6:4.

Finále: Veselý – Thiem 6:4, 6:4.

Čtyřhra – finále: Pavlásek, Veselý (3-ČR) – Bellotti, Thiem (4-It., Rak.) 7:6 (2), 6:3.