Favorit začal finálový den podobně jako čtvrteční duel s Libercem, tedy Petrou Kvitovou a Norbertem Gombošem. Obě prostějovská esa vnesla do týmu tolik potřebný klid a hlavně získala dva cenné body.

Slovenský tenista Gomboš se ve finálové bitvě střetl s přerovským Dušanem Lojdou. Slovák opět potvrdil svou vzrůstající formu a po setech 6:4 a 6:3 přinesl Prostějovu první finálový bod. Navíc si v duelu s Lojdou připsal dvanáct es.

To česká jednička Petra Kvitová neměla cestu za ziskem bodu tak snadnou. Jejím soupeřem byla Barbora Krejčíková a wimbledonskou vítězku v úvodní sadě pěkně potrápila. Kvitová sice vedla 4:1, ale přerovská hráčka se nečekaně vrátila do hry. První set tak došel až do zkrácené sady. V ní se Kvitová nenechala překvapit a výhrou 7:5 zabránila velkému šoku. Ve druhém setu pak už královna českých kurtů nenechala nic náhodě a zvítězila 6:1.

„V prvním setu jsem začala docela dobře, ale potom jsem polevila. Nebyla jsem už tak aktivní. Naopak se Bára dostala do hry a já kazila. Jsem nakonec ráda, že jsem vyhrála tie break," oddechla si Petra Kvitová a dodala: „Ve druhém setu jsem se uklidnila a odehrála jsem ho o něco lépe."

Prostějov ovládl tenisovou extraligu a slaví český titul

Prostějov ovládl tenisovou extraligu a slaví titul. Foto: DENÍK/Lukáš Horák

To následující dvojice zápasů přinesla větší drama. Fin Nieminen se postavil Timu Puetzovi a překvapivě se s přerovským zástupcem nazlobil. Prostějovský hráč dokonce prohrál v prvním setu 4:6. Poté však přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a nasadil soupeři kanára. Ve třetí rozhodující sadě zvítězil Nieminen 6:3.

Čtvrtý bod Prostějovu vybojovala Tereza Smítková, ale ani ta neměla cestu k výhře jednoduchou. Soupeřkou ji byla Renata Voráčová. Přerovská tenistka také ovládla první set v poměru 6:4. V tom následném však zaváhala a nechala mladou naději srovnat po výhře 6:4 krok. Rozhodující sadu pak Smítková získala jasně 6:2 a připravila, tak Tomáši Berdychovi třešničku na dortu v podobě posledního duelu.

„Je to moje premiéra ve finále extraligy. Naštěstí jsem se dokázala ve druhém setu uvolnit a zlepšit se. Třetí set jsem už zvládla v pohodě," usmívala se Tereza Smítková.

Spokojená se svým výkonem byla i její soupeřka Renata Voráčová: „Hrála jsem výborně. Bylo to opravdu jen o pár balonech. Rozhodly jen detaily. Tereza se ve druhém setu zlepšila, ale hodnotím zápas ze své strany pozitivně."

Konečný duel tedy sehrál Tomáš Berdych. Česká tenisová jednička se svého úkolu zhostila se ctí a v boji se Struffem ukázala své kvality. Úvodní set vyhrál Berdych 6:4. Ten druhý ještě hladším poměrem 6:2. Pátá výhra prostějovského hráče tak zajistila domácím barvám další titul mistrů republiky.

Zápas Jiřího Veselého s Mariusem Copilem byl z důvodu odstoupení Veselého zrušen.

„Extraliga byla pro nás úspěšná. Chtěli jsme se dostat do finále s Prostějovem, a to se nám podařilo. Snažili jsme se být rovnocenným soupeřem a byly tam i vyrovnané zápasy," pochvaloval si kapitán Přerova Petr Huťka mladší.

„Je to vynikající pocit vyhrát opět extraligu. Potvrdili jsme, že jsme nejlepším týmem. Vyhráli jsme po sedmé za sebou, a to i přes zranění našich hráčů. Jsem rád za finálovou výhru 5.1," usmíval se nehrající kapitán Prostějova Jaroslav Navrátil.

TK Agrofert Prostějov – TK Precheza Přerov 5:1

Berdych (PV)- Struff (PRE) 6:4 6:2

Copil (PRE) – Veselý Jiří (PV) 0:0 ret.

Smitková (PV) – Voráčová (PRE) 4:6 6:4 6:2

Nieminen (PV) – Puetz (PRE) 4:6 6:0 6:3

Kvitová (PV)- Krejčíková (PRE) 7:6(5) 6:1

Gomboš (PV) – Lojda (PRE) 6:4 6:3