„V prvním kole měli mladší přednost, taky proto jsem i já nastoupil až v neděli. Tak to vlastně kapitáni rozdělili," prozradil slovenský tenista Norbert Gomboš.

Zápas zahájila hned největší hvězda TK Agrofert Prostějov Petra Kvitová. Proti dvojnásobné wimbledonské vítězce se postavila Zuzana Zálabská.

Papírově jasný zápas nepřinesl žádné překvapení. Kvitová zvítězila dvakrát 6:1 a přitom nadělila soupeřce hned sedm es. Česká tenisová jednička se tak ukázala ve skvělém světle.

Dařilo se i další prostějovské tenistce Tereze Smitkové. Ta v souboji s Nikolou Novotnou napodobila svou slavnější kolegyni, tedy alespoň v prvním setu. Ten Smitková získala 6:1. V tom druhém vyhrála 6:2.

„Bylo to fajn a jsem moc ráda, že jsem se dostala na kurt," prozradila Tereza Smitková.

Prostějovské dámy podpořili svými výkony i muži. Do sestavy se už podruhé dostal Zdeněk Kolář a už podruhé kapitána Navrátila nezklamal. Davida Nováka totiž vyprovodil z kurtu 6:3 a 6:2. To už Prostějov vedl 3:0.

Další bod Hanákům přinesl slovenský talent Norbert Gomboš. Ten se vrátil z Tater v naprosto skvělé kondici a Jakuba Lustyka zdolal stejným výsledkem jako Petra Kvitová Zálabskou, tedy 6:1 a 6:1.

„Hrálo se mi velice dobře. Šest dnů před extraligou jsem trénoval. Byl jsem v Tatrách, takže jsem nic nepodcenil. Soupeře jsem tlačil a snažil jsem se hrát svou agresivní hru. Dělal jsem ale zbytečně dvojchyb, ale celkově jsem spokojený," usmíval se Norbert Gomboš.

Vítězný, tedy pátý bod, přidal do prostějovské sbírky další cizinec – Rakušan Dominic Thiem. Jeho soupeřem byl Yannick Mertens. Thiem však ukázal své kvality hned v prvním setu, který ovládl 6:1. V tom druhém sice Mertens vytáhl drápky, ale na výhru to nestačilo. Thiem vyhrál 6:4 a celkově 2:0 na sety.

Poslední šestý zápas sehrál Jiří Veselý s Uladzimirem Ignatikem. Tento duel byl jediný dramatický a protáhl se na tři sety. V tom prvním Veselý padl tiebreaku 6.7. Naopak druhou sadu ve zkrácené hře ovládl 7:6. Třetí set pak už prostějovský tenista získal 6.4. Díky tomu Hanáci vyhráli 6:0 na zápasy.

TK Agrofert Prostějov – LTC Pardubice 6:0

Dvouhra: Veselý (PV) – Ignatik (PCE) 6:7(7) 7:6(4) 6:4, Thiem (PV) – Mertens (PCE) 6:1 6:4, Smitková (PV) – Novotná (PCE) 6:1 6:2, Gomboš (PV) – Lustyk (PCE) 6:1 6:1, Kolář (PV) – Novák (PCE) 6:3 6:2, Kvitová (PV) – Zálabská (PCE) 6:1 6:1.