V rámci 21. kola UNIQA extraligy zvítězil hanácký celek bez ztráty setu. „Pomohlo nám kvalitní podání, máme další tři důležité body do ligové tabulky,“ uvedla kapitánka Michaela Zatloukalová pro klubový web.

„Z naší strany to byl relativně dobře zvládnutý zápas. Pořád jsme na soupeře vyvíjeli tlak podáním i útokem, také se dařilo solidně bránit. Sice se tam místy objevovaly tradiční chyby v mezihře, někdy dost zbytečné, a výsledek tak mohl být ještě lepší. Ale celkově jsme utkání měli pod kontrolou,“ pokračoval v hodnocení prostějovský trenér Lubomír Petráš.

Prostějov porazil Frýdek-Místek stejně jako nedávno ve čtvrtfinále poháru. A právě na závěrečný turnaj do Brna volejbalistky vyrazí už o víkendu.

„Nabrali jsme pohodu pro pohárové Final Four,“ těšilo prostějovského trenéra.

Jeho tým se v sobotním semifinále od 18 hodin střetne s Olympem. Druhou dvojici tvoří obhájkyně trofeje z Olomouce a Dukla Liberec.

VK Prostějov – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (15, 21, 14)

Rozhodčí: Horký a Vachutka. Čas: 69 minut. Diváci: 350.

Prostějov: Fričová, Stümpelová, Zatloukalová, Nová, Kozmík, Kopáčová, libero Slavíková. Střídaly: Weidenthalerová, Dvořáčková, Baláková.

Frýdek-Místek: Uhrová, Šprochová, Hadáčková, Šnellyová, Borovcová, Jurčíková, libero Teperová. Střídaly: Petrová, Radivojevičová, Vašinová.