Předností nového týmu, ve kterém bude jen jedna cizinka, by měla být soudržnost a dobrá atmosféra v kabině. Tedy přesně to, co Kojdové chybělo během francouzského angažmá v Nancy.

„Tým tam byl sice dobře poskládaný, ale neklapalo nám to úplně v šatně. Možná ty mentality jsou jiné a úplně si to nesedlo,“ říká nová prostějovská posila, která v minulosti hrála za Ostravu i Olomouc.

Sportovní manažer Miroslav Čada naznačil, že jednání o vašem angažmá bylo složitější. Jak probíhal váš přestup?
Bylo to trochu delší. Chtěla jsem ještě zkusit hrát někde v zahraničí, ale nakonec dal Prostějov nejatraktivnější nabídku.

V čem pro vás byla tolik atraktivní?
Určitě hrálo roli, že jsem doma a že tu jsou holky, které znám. Ten tým bude pospolu a nebude tam žádný problém.

Jak se vám líbilo angažmá ve Franci po volejbalové i životní stránce?
Po životní stránce to bylo super. Jsem ráda, že jsem měla možnost procestovat kus Francie, protože je krásná. Taky jsem si užívala skvělé jídlo, které Francouzi mají. Po té volejbalové byl trochu problém, že jsme nebyly tolik stmelení a že jsme nehrály jako tým. Ten byl sice dobře poskládaný, ale neklapalo nám to úplně v šatně. Tím jsme pak neměly takové výsledky, jaké být mohly. A ani ode mě to nebyla moc povedená sezona.

Premiéru v prostějovském dresu jste si odbyla v Ostravě, kde jste s volejbalem začínala. Jak jste to prožívala?
Byl to zvláštní pocit. Je to palubovka, kde jsem byla dva roky doma. Znáte ty skalní fanoušky, ale najednou tam stojíte na druhé straně. I pan Pommer mě dobře zná, takže musím přiznat, že jsme nervózní byla. Ale rychle to ze mě opadlo.

Překvapilo vás, že jste vyhrály nakonec jasně 3:0?
První zápasy jsou vždycky nervóznější, než ty pozdější, takže je fajn, že jsme to zvládly. Výsledek 3:0 jsem úplně nečekala. Ono to vypadá, že to bylo snadné, ale tak to nebylo. Trošku jsme se trápily na přihrávce. Nemohli jsme odskočit a vždy se na nás Ostrava dotáhla.

Na začátcích setů jste vždy musely dotahovat. Čím jste nakonec zápas zlomily?
Začátky pro nás vždycky bývají problém. Pak rozhodoval hlavně servis. Ostrava si taky úplně nepřihrávala, takže se nám lépe bránilo.

Když se podíváte na složení týmu, jste překvapená jak kvalitně se podařil poskládat?
Když jsem přicházela, už jsem věděla, jak ten tým bude poskládaný. Nic mě nepřekvapilo. Myslím, že ten tým je poskládaný dobře a cítím se tu fajn.

V týmu máte jedinou cizinku, Bulharku Bezhandolskou. Může to být česko-slovenská kabina výhodou?
Je to možné. Právě ve Francii nás byla spousta zahraničních hráček. Srbka, Bulharka, Američanka, Chorvatka, Brazilka. Možná ty mentality jsou jiné a úplně si to nesedlo. Třeba to pro nás teď bude dobře.

Největším favoritem extraligy bude Olomouc, kde jste také působila. Jak vnímáte rivalitu obou klubů?
Dva roky jsme tam hrála, ale víc prožívám zápasy s Ostravou. Myslím, že Olomouc to bude mít letos ztížené tím, že je favorit. My můžeme překvapit, oni ale musí. To může být naše výhoda a můžeme jim to tím zkomplikovat.

V čem tkví největší síla Olomouce? Je to šířka kádru, ve kterém má UP všechny posty zdvojené?
Je pravda, že mají vždy za koho vystřídat. Myslím, že ten zápas ukázal, že s nimi můžeme hrát a nemusí to být tak jednoznačné, jak se říká. Můžeme jim ještě zatopit.

Buďte trpěliví, apeluje klub před domácí premiérou na fanoušky

První utkání nové sezony zvládly skvěle, teď je ale čeká premiéra před vlastními fanoušky. Prostějovské volejbalistky ve čtvrtek od 17 hodin přivítají Olymp Praha, proti kterému budou jasným favoritem. Mladý a nově složený kádr se však stále ještě sehrává a tak může během sezony docházet k výpadkům, na které přísní fanoušci Prostějova nejsou zvyklí.

„Máme v hledišti takovou klaku ve věku okolo sedmdesáti let. To jsou bývalí volejbalisté, kteří jsou velmi kritičtí. Určitá trpělivost bude na místě. Tým je mladý a bude se postupně spíš sehrávat. V zápasech budou pasáže, kdy to bude super, ale taky budou chvíle, kdy tam budou chyby,“ ví dobře předseda klubu Petr Chytil.

Podle něj je favorit letošní sezony jasný, Prostějov by ale rád zůstal na medailových pozicích a Olomouci cestu na extraligový trůn co nejvíce ztížil.

„Naše medailové ambice jsou oproti předchozím sezonám lehce upravené. Podle jmen a financí má soutěž favorita v nedaleké Olomouci. My se určitě nevyhneme dílčím neúspěchům, ale věřím, že přijdou i úspěchy,“ dodává Chytil.