Prostějovský celek, který usiluje o obhajobu extraligového titulu, znovu ukázal nadvládu nad Libercem. Na severu Čech zvítězily svěřenky trenéra Lubomíra Petráše bez výraznějšího zaváhání a v semifinále otočily stav na 2:1. V pátek tedy mohou na domácí palubovce proměnit postupový mečbol do finále.

V něm už čeká suverén dosavadní sezony z Olomouce, který v semifinálové sérii přehrál Olymp Praha 3:0 na zápasy.

Jakého soupeře si vysokoškolačky přejí? „Liberec by nebyl ideální z důvodu cestování, ale na druhou stranu si na ně víc věříme,“ přiznala Julie Kovářová. „Prostějov je totiž nevypočitatelný – má tahounku Helenu Horkou a ještě se k ní může zbláznit jedna smečařka a můžou být hodně dobrý tým," prohlásilo olomoucké libero. „Možná by pro nás byl lepší Liberec, ale připravíme se na oba týmy," dodala Kovářová.

Dočkají se volejbaloví fanoušci na Hané opět pikantní finálové řeže? Jasno by mohlo být už v pátek. Souboj Prostějova s Libercem s označením číslo 4 odstartuje v 17 hodin.

VK Dukla Liberec – VK Prostějov 0:3 (-17, -20, -21)

Rozhodčí: Grabovský, Velinov. Čas: 73 minut. Diváků: 350. Stav série: 1:2.

Liberec: Šustrová, Kohoutová, Pištěláková, Mikšíková, Candráková, Kopecká, libero Dostálová. Střídaly: Šotkovská, Kolářová, Holubcová, Veselá.

Prostějov: Toufarová, Bezhandolska, Horká, Kojdová, Rutarová, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídala: Weidenthalerová.