Velká komplikace pro Prostějov nastala chvíli po první vyhrané sadě. Ze hry totiž musela odstoupit zraněná Helena Horká, která si zvrtla kotník.

I s touhle ztrátou se ale tým obhájkyň extraligového titulu dokázal vypořádat.

„Cením si toho, že po zranění Hely Horké se celý tým semkl, zabojoval a přes mnoho problémů nakonec vydřel důležité vítězství,“ líčil na klubovém webu trenér Prostějova Lubomír Petráš.

Přerovský tým, který ve středu doma slavil velké vítězství ve třech setech, ale neprodal kůži lacino. Dotáhl zápas do pátého setu a v tie-breku odvrátil hned pět mečbolů.

„Za nás se dá zápas vystihnout jediným slovem: škoda. Měli jsme obrovskou šanci dostat sérii k nám s vedením 2:1 na zápasy, ale nevyužili ji,“ litoval přerovský trenér Radim Vlček. „Tie-break rozhodlo víc našich chyb, oboustranně pracovaly nervy. Po vyrovnání ze 14:9 na 14:14 je fakt strašná škoda, že jsme si potom úplný závěr zbytečně pokazili sami,“ řekl k pátému setu.

Kouč Prostějova si mohl oddechnout, že ztráta kapitánky Horké nestála jeho tým zápas. „Nám sice největší opora chyběla, zatímco Přerov se může spolehnout na výbornou Vendy Měrkovou, ale zvládli jsme to. Skvěle to na sebe vzala Peťa Kojdová, přidaly se všechny další holky,“ chválil Petráš.

VK Prostějov – Volejbal Přerov 3:2 (18, -17, 18, -23, 14)

Rozhodčí: Kubinec a Slezák. Čas: 129 minut. Diváci: 450. Stav série: 2:1.

Prostějov: Toufarová, Bezhandolska, Horká, Kojdová, Rutarová, M. Zatloukalová, libero Weidenthalerová – Polášková, Nová, Kozmík, Dvořáčková. Trenéři: Lubomír Petráš a Lukáš Miček. 

Přerov: L. Zatloukalová, Person, Shapaval, Měrková, Svobodová, Jehlářová, libero Vaňková – Vander Meer, Zajícová, Kohoutová. Trenéři: Radim Vlček a Michal Derych.