Vysoký počet přihlášených mile překvapil.

"Na to v jaké jsme době, kdy nás sužuje i možná uměle vytvořený koronavirus, se nám tu sešlo dost účastníků. Je vidět, že Prostějov má vysoký kredit. Přijely kluby ze Slovenska nebo Vídně. Národní centrum nabízí krásné prostředí a všem se tu líbí," komentoval šéf organizačního výboru Martin Klíč.

V maratonu pětadvaceti zápasů všech váhových i věkových kategorií, se předvedlo i několik prostějovských talentů.

"Já jsem spokojený stoprocentně. Všechny děcka, které jsme měli nominované v kategorii sportovní mládež vyhrály," usmíval se Martin Klíč a pokračoval: "Barča Mahrová je členkou reprezentace porazila šikovnou Lentovou ze Šumperka. Svou vítěznou premiéru si odbyl Šimon Dvorský, po zranění se vrátil Filip Jílek a potvrdil své postavení úřadujícího mistra republiky, když přeboxoval šikovného Karbaše."

Právě premiéra Šimona Dvorského rozbouřila okolí ringu.

"Šimon je synem někdejší opory extraligového prostějovského týmu Oldy Dvorského," vysvětlil Martin Klíč. V utkání s Pokutou pak bylo vidět, že jablko nepadlo daleko od stromu a Šimon dosáhl svého premiérového vítězství.

Jedinou porážku tak musela strávit mladá Míša Brančíková, která poprvé bojovala v kategorii žen.

"Míša měla těžkou pozici. Nastoupila poprvé mezi ženami a navíc proti rakouské jedničce, zkušené Michaele Kotáskové. Myslím, že odvedla dobrý výkon, byly tam nějaké rezervy v kondici, ale v rámci svých možností zaboxovala dobře," hodnotil Martin Klíč.