Prostějovské volejbalistky by rády podaly co nejlepší výkon a dokázaly, že patří mezi evropskou špičku.

V předchozích zápasech prestižní soutěže se Agelkám příliš nevedlo, získaly jen jediný set.

Nejlepší český tým je právě proto až na posledním místě. Postup do play off Ligy mistryň již tedy možný není. Šance na přesun do CEV Cupu sice žije, ale je velmi nereálná. Agelky by dnes musely naplno bodovat a vzhledem k předchozím zápasům, by to bylo velké překvapení.

„Jaký bych bral výsledek přesně neřeknu. Podstatné je odvést kvalitní výkon a tím být družstvu z Polska vyrovnaným protivníkem," řekl pro klubový web trenér Prostějova Miroslav Čada.

Zápas v Polsku se přitom Hanačkám příliš nevyvedl. Prohrály v něm jasně 3:0 a příliš velký odpor domácímu týmu nekladly. Teď je situace u VK ještě složitější, protože tým trápí zdravotní problémy, a to téměř u poloviny kádru.

„Dlouhodobě mimo jsou Šárka Melichárková a Andrea Kossányiová. Michaela Jelínková musí jít na artroskopii s kolenem. S ním mají potíže Marina Miletič i naše libero Markéta Chlumská. Trochu se nám ty trable nahromadily, ale věřím, že se do středy aspoň Markéta s Marinou uzdraví a důležité utkání absolvujeme v největší možné síle,"přál si kouč Čada.

Sopoty získaly ve skupině B jedinou výhru, a to právě nad Hanačkami, ale neztratily se ani v zápasech s velikány typu Baku, se kterým dokonce vyválčily vítězství v jednom setu. Pro domácí tým by měly být Polky nejhratelnějším soupeřem, ale i tak budou velmi nebezpečné a do střetnutí vstupují jako favoritky.

Středeční zápas je prakticky poslední možností složit reparát, na závěr skupiny totiž Hanačky čeká zápas na palubovce silné Rabity Baku.

V minulém utkání Champions League přivítaly Agelky v Prostějově Villa Cortese a i přes velké očekávání se kýžený výsledek nedostavil.

„Byli jsme po minulém utkání Champions League podrobeni kritice, což je sama o sobě dostatečná motivace. Všichni víme, že musíme podat mnohem lepší výkon než proti Cortese a hlavně víc bojovat. Aby bylo vidět, že jsme na palubovce nechali své maximum," zdůraznil Čada.

Jestli se to Hanačkám podaří se dozvíme ve středu večer od 18 hodin.