Čtvrtfinálovou sérií proletěly jako uragán, Ostravu vyřídily bez ztráty setu. Nyní stojí olomouckým volejbalistkám v cestě Olymp Praha.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Liberec a mistrovský Prostějov.

Olomoucký tým si na jméno soupeřek pro semifinále musel počkat, série Olympu proti brněnským Šelmám se protáhla na maximální počet pěti zápasů.

Kvůli úspěchu Pražanek se tak hanácký favorit extraligy projede k venkovním(u) utkání déle, než by si ideálně představoval.

„Olymp jsem si moc nepřála, hlavně bude nepříjemné cestování,“ okomentovala olomoucká Julie Kovářová. „Na cesty po D1 mezi Olomoucí a Prahou se opravdu moc netěším,“ dodalo sympatické libero.

Olomoucké volejbalistky se tak budou chtít poučit z jediné letošní domácí prohry s týmem trenéra Stanislava Mitáče, aby sérii hranou na tři výhry znovu zvládly v krátkém čase a musely do Prahy cestovat jen jednou.

První zápas startuje ve středu v 18 hodin ve Sportovní hale Univerzity Palackého na Lazcích.

PROSTĚJOV MUSÍ HRÁT NA MAXIMUM

Mnohem víc práce s postupem mezi čtyři nejlepší týmy měl Prostějov, který sice ovládl sérii proti Přerovu 3:1 na utkání, dvakrát ale musel do zrádného tie-breaku.

Nyní na tým kouče Lubomíra Petráše čeká velmi silný tým Liberce.

„Dukla hraje celou sezonu velice dobře. My s ní máme nepříliš lichotivou bilanci vzájemných utkání, proto asi soupeř bude považovaný za mírného favorita celé série,“ upozornil na klubovém webu kouč Petráš.

S Duklou Hanačky prohrály třikrát v tie-breaku. Ve prospěch Liberce hovoří rovněž rychleji a přesvědčivěji zvládnuté čtvrtfinále proti KP Brno.

Pozitivní zprávou je, že by Prostějov měl vstoupit do boje v plné síle, tedy i s kapitánkou Helenou Horkou a liberem Terezou Slavíkovou.

„Bez ohledu na to, jestli nastoupíme v plném složení, musíme jít do každého zápasu na maximum a ze všech sil se rvát o vítězství. Postup do finále je otevřený, my za ním bojovně půjdeme,“ dodal slovenský kouč Hanaček.

Volejbalistky úřadujících českých mistryň zahajují semifinálovou sérii na venkovní palubovce ve středu od 16 hodin. Domácím fanouškům se představí v sobotu.

Termíny semifinále

Středa
16.00: VK Dukla Liberec – VK Prostějov
18.00: VK UP Olomouc – PVK Olymp Praha

Sobota
17.00: PVK Olymp Praha – VK UP Olomouc
VK Prostějov – VK Dukla Liberec

Úterý
18.00: VK UP Olomouc – PVK Olymp Praha
20.00: VK Dukla Liberec – VK Prostějov