Ve středu se tak rozhodne mezi Olomouckem, Ústím a Kolínem.

Nejlepší výchozí pozici má Ústí s jedenácti výhrami a deseti prohrami.

Olomoucko a Kolín mají naopak bilanci 10-11 a potřebují zaváhání Severočechů v Opavě.

Pokud Olomoucko vyhraje domácí zápas s Brnem a Kolín i Ústí prohrají, postoupí Hanáci do A1 díky lepším vzájemným zápasům s Ústím.

Pokud by vyhrál i Kolín, byly by na tom všechny tři týmy v tabulce stejně a navíc by měly shodnou bilanci vzájemných zápasů (2-2).

O postupu by pak rozhodovalo skóre. To má nyní nejlepší Kolín (+8). Olomoucko a Ústí mají (-4).

Historický postup do A1 naopak oslavily Svitavy, které díky výhře 88:75 nad Olomouckem už nemohou z první šestky vypadnout.

Hostujícímu Olomoucku nepomohl ani návrat kapitána Michala Křemena.

„Zápasy ztrácíme na vlastní polovině. V obraně máme pořád docela velké mezery. Tentokrát byla sice o něco lepší, než v předcházejících duelech, ale na Svitavy to stejně nestačilo,“ řekl navrátilec pro klubový web.

Ještě čtyři minuty před koncem ztráceli Hanáci pouze dva body a drželi tak naději na úspěch.

Za poslední tři a půl minuty ale Olomoucko dalo jediný bod a domácí Tuři odskočili.

„Vydrželi jsme dobře bránit pětatřicet minut, bohužel v útoku se nám nedařilo tak, jak chceme a můžeme hrát, hlavně hráči z perimetru netrefili to, co běžně dávají. Svitavy toho využily,“ litoval trenér Olomoucka Predrag Benáček.

DEKSTONE Tuři Svitavy – BK Olomoucko 88:75 (20:14, 41:35, 66:60)

Body: Roseboro 19, Kerr 17, Puršl 15, Slezák 14, Marko 13, Smithson 5, Stria 3, Petway 2 – Čohadarevič 28, Mitchell 15, Fuller 9, Močnik 9, Křemen 7, Šepa 4, Sehnal 3. Rozhodčí: Blahout, Nejezchleb, Jedlička. Fauly: 20:19. Pět chyb: 40. Čohadarevič (Olomoucko). Trestné hody: 19/16 – 21/15. Doskoky: 41:43. Trojky: 8:8. Diváci: 539.