Před deseti měsíci Pospíšil atakoval životní metu, postup do elitní stovky světového žebříčku. Letos se chtěl pokusit o něco podobného, zatím se ale sezona nevyvíjí podle jeho představ.

„Momentálně jsem bohužel zraněný, mám zánět v achillovce, což mě trápilo už na turnajích v Maroku, kde jsem bolest tlumil prášky. Měl jsem nyní v plánu hrát turnaje v Rabatu a Marrakech, ale teď je pro mě prioritou pořádně vyléčit achillovku,“ říká aktuálně 352. tenista světového žebříčku.

Pospíšil vstoupil do letošní sezony na kvalifikaci Australian Open, kde ale vypadl v prvním kole. Následoval challenger v Heilbronnu, kde neprošel kvalifikací, na dalším turnaji v Kazani postoupil do druhého kola hlavní soutěže.

To hlavní ale mělo přijít na antuce v Maroku. Jenže na challengeru v Meknes, kde Pospíšil obhajoval loňské vítězství, přišla po těžce vybojovaném postupu do druhého kola porážka s Portugalcem Sousou.

„Ze začátku jsem se spíš soustředil na tu achillovku než na samotný zápas. Pak jsem se dostal do hry, jenže už mi trochu chyběly síly po hodně těžkém zápase s Muňozem, který jsem vyhrál den před tím,“ konstatoval Pospíšil.

Maroko? Nebylo to nejhorší, ale bez výsledku

Na dalším turnaji marocké šňůry v Casablance vypadl prostějovský rodák v prvním kole s Ivem Minářem. Zápas přinesl třísetovou bitvu, kterou rozhodoval až závěrečný tie-break.

„V tomto utkání rozhodl jednoznačně první set, ve kterém jsem za stavu 5:1 podával na vítězství a měl dva setboly. Úplně jsem ale odešel po psychické stránce,“ vyprávěl Pospíšil, který set prohrál 5:7. Další set šel hladce na jeho konto, jenže třetí vyhrál Minář v tie.breaku.

„V tom setu jsem předváděl, myslím, hodně kvalitní tenis, jenže v koncovce rozhodovalo spíš štěstí, které nebylo na mojí straně,“ litoval Pospíšil, který po prvních dvou marockých turnajích zažil žebříčkový propad.

„Ty dva marocké turnaje můžu hodnotit stejně jako ty na konci minulé sezony. Nebyly nejhorší, ale bez jakéhokoliv výsledku. Aspoň jsem si spravil chuť v deblu,“ hodnotí antukové turnaje Pospíšil, který společně se Španělem Menendezem ovládl v Meknes soutěž ve čtyřhře.

Kdy vyrazí Pospíšil na další turnaje, je zatím otázkou.

„Doufám, že stihnu třeba challenger v Saint Brieuc a kvalifikaci v Casablance (turnaj kategorie ATP, pozn. red.). Nyní se ale chci především pořádně doléčit. Věřím, že v dalším průběhu sezony to bude po zdravotní stránce lepší a nějaké kvalitní výsledky opět přijdou,“ přeje si Pospíšil.