Olymp je tak čtvrtým týmem v této sezoně, který dokázal vzít Prostějovu alespoň jednu sadu.

Zatímco první set proběhl podle papírových předpokladů a hostující hráčky uhrály jen šest míčů, ve druhé sadě došlo k velkému polevení Prostějova.

Svěřenky Miroslava Čady sice dlouho udržovaly vedení, ale v koncovce druhé sady se do vedení dostal Olymp, který nakonec vyhrál 25:23.

Podle trenéra Čady hráčky Prostějova podlehly pocitu, že utkání mají zcela pod kontrolou.

„Jasný průběh prvního setu nás uspal. Podlehli jsme dojmu, že se nemůže nic stát. Šli jsme výrazně dolů v útoku a tím znejistěli,“ popsal na tiskové konferenci důvody zhoršení trenér hanáckého družstva.

Zbytek zápasu se ale vrátil do zajetých kolejí a následné dva sety Prostějov zvládl bez větších potíží. I tak si ale domácí hráčky vyslechly kritiku.

„Byť jsme ve zbytku zápasu byli jednoznačně lepší, výsledek 3:1 z takového střetnutí v pořádku rozhodně není. Holky dostaly facku a musí si to uvědomit. Však jsem jim také při společném hodnocení zdůraznil, že nesmí nic brát na lehkou váhu,“ přiznal zkušený kouč.

VK Prostějov - PVK Olymp Praha 3:1

Sety: 25:6, 23:25, 25:16, 25:13. Rozhodčí: Kavala, Kubinec. Čas: 89 minut.

Prostějov: Emontsová, Trnková, Nová, Kossányiová, Herelová, Weissová, libero Kovářová. Střídala: Horká. Trenér: Miroslav Čada.

Olymp: Kopecká, Melicharová, Šimáňová, Kalhousová, Šotkovská, Černá, libero Stavinohová. Střídaly: Komárková, Kurková, Fomenková. Trenér: Stanislav Mitáč.