Pro mladší děti, které teprve získávají vztah ke kolektivním hrám, byl nachystán turnaj O volejbalový míč v přehazované mix. Tato soutěž je určena věkové kategorii žáků 4.- 5. tříd, družstva tvoří vždy tři dívky a tři chlapci.

Svoje síly v přehazované změří ZŠ Otaslavice, RG a ZŠ města Prostějov a základní školy Melantrichova, Kollárova, E. Valenty, Majakovského a Palackého. Soutěž bude zahájena 26. listopadu opět ve velké tělocvičně ZŠ Palackého.

Přihlášená družstva odehrají v pěti herních dnech od listopadu do dubna 28 vzájemných zápasů.

„Pro družstva na 1.- 3. místě v obou soutěžích jsme připravili věcné odměny a každý účastník bude odměněn sladkou pozorností,“ uvedl tiskový mluvčí TK Plus David Lenz.

„Přejeme si, aby turnaj proběhl v přátelské atmosféře a zanechal v dětech jen příjemné vzpomínky na krásu kolektivní sportovní hry,“ dodal Lenz.

„Tyto turnaje by se měly stát součástí mozaiky celé řady sportovních aktivit, kterými se Prostějov může pyšnit. Doufáme, že prvním ročníkem zakládáme novou tradici, která by se mohla stát nabídkou pro naše mladé naděje, jak smysluplně trávit svůj volný čas, a zároveň by přispěla k další popularizaci volejbalu,“ uvedl Jiří Pospíšil, ředitel pořádající školy.

Michal Šmucr, ředitel Gymnázia Jiřího Wolkera dodává: „Náš nový projekt dlouhodobých turnajů v přehazované a volejbale je dalším v řadě sportovních projektů, které dávají mládeži široké pole působnosti uplatnit svůj sportovní talent. Aktivity tohoto druhu bychom měli podporovat v co největší míře.“