„Já to vidím v nejlepším na samotném konci roku, ale spíš až v tom příštím. Agentura nám vzorek může vzít až po 30. listopadu a samotná analýza trvá jednadvacet pracovních dní. Takže když k tomu přičteme svátky, vychází nám příští rok," povzdechl si trenér Nikase Stanislav Popelka.

Sám přiznává, že nenechává vše jen na analýze a ve vlastní stáji se pustil do vyšetřování.

„Moc nad tím přemýšlíme. Odborníci se shodli, že by mohlo jít o kontaminaci z krmení. Takže jsme zpovídali všechny, kdo se u nás pohybují okolo koní a hlavně děti. Ty látky by mohly pocházet z čokolády nebo kakaa. Ale zatím jsme na nic nepřišli," krčil rameny Stanislav Popelka.

Další možností je podle Popelky kontaminace granulového krmení: „Tam je problém, že se prakticky všecko zkrmilo, takže nemáme z čeho dělat rozbor. Mám doma jen jeden pytel granulí. Výrobci mají povinnost uchovávat vzorky, takže ty budou muset jít na rozbory," vysvětloval úspěšný dostihový trenér.

Celá nepříjemná aféra se jej zatím pracovně příliš nedotkla. Podporu vyjádřili Stanislavu Popelkovi všichni majitelé koní, o které se stará a také legendární žokej Josef Váňa.

„Zatím mě celá aféra nějak neomezuje. Všichni vlastníci koní u mě zůstali, znají mě a věří, že jde o souhru opravdu nešťastných náhod. Musím říct, že je to pro mě opravdu důležité cítit tak velkou podporu. Drží nás to psychicky nad vodou a dává nám to chuť do práce," přiznal Stanislav Popelka.