Domácí kouč Predrag Benáček sice cítil na svém týmu nervozitu, přesto Hanáci na hřišti dominovali. „Bylo znát, že to je první utkání. Měli jsme v sestavě pět nových hráčů, kteří se chtěli ukázat, takže možná byli pod větším tlakem. Velkou část zápasu jsme hráli zakřiknutí. Soupeř ale měl nízkou rotaci hráčů, čehož jsme využili,“ všiml si srbský trenér.

Jeho tým do utkání vstoupil s plným nasazením a po sedmi minutách vedl o jedenáct bodů. Hlavní smršť ale přišla v závěru první půle, kdy Hanáci během šesti minut nastříleli málo vídaných třicet bodů.

Ostrava, která přijela bez obou svých rozehrávačů Stonajeviče a Nábělka, se ve druhé půli zvedla, ale velký náskok Olomoucka stáhnout nedokázala. A to i přesto, že trenér Predrag Benáček začal více rotovat sestavou.

Nejvíce se to projevilo ve třetí čtvrtině, kterou vyhrála Ostrava 20:12.

„Samozřejmě jsme střídali. Máme dvanáct hráčů, dnes nastoupilo devět. Není lehké udržet třicetibodové vedení po poločase. Ostrava není naivní tým a pak už hrála lépe.,“ konstatoval Benáček.

Domácího trenéra navíc těšilo, že jeho mužstvu podařilo oproti minulé sezoně zlepšit obranu. „Udrželi jsme to na sedmdesáti bodech, nebylo to devadesát, jako v minulé sezoně,“ narážel Benáček na divoké výsledky z minulé sezony.

BK Olomoucko – NH Ostrava 95:70 (22:16, 60:32, 72:52)

Nejvíce bodů: Douglas 27, Pelko 21, Palyza 19, Smith 10, Váňa 6, Močnik 6, Norwa 4, Dunans 2 - Boggs 19, Zaharijevic 16, Alleyn 14, Smith 11, Havlík 6, Bohačík 2, Svoboda 2. Rozhodčí: Vyklický, Kapaňa, Znamínko. TH: 24/17:21:16. Trojky: 12:4. Doskoky: 35:40. Fauly: 20:20.