Hanačky potřebovaly k postupu v Turecku zvítězit 3:0 na sety a poté vyhrát zkrácenou sadu, ale tomu se ani nepřiblížily. Istanbul je totiž sám v exhibici připomínajícím zápasu porazil 3:0 a zastavil tak nečekaně dlouhou cestu Hanaček v Champions legue.

Agelkám tentokrát nevycházela jejich největší zbraň bezchybný servis a houževnatá obrana. Ve všech setech rychle prohrávaly a jen s velkými obtížemi se vracely zpět do hry. Čtvrtý volejbalový zázrak se Češkám nakonec nepodařil.

Už vstup do odvetného zápasu měly Agelky přímo hrozivý. De La Cruzová s Poljakovou nechtěly připustit žádné větší překvapení a rychle dostaly Istanbul do vedení 10:4. Prostějovský lodivod sice okamžitě sáhl po oddechovém čase, ale šestibodové manko se Hanačkám nedařilo smazat. Naopak ještě narůstalo. Čada jej nezastavil ani druhým time outem a posláním Gambové se Soaresovou na hřiště. Agelky padly vysoko 25:14 a hned v prvním setu ztratily naději na postup do dalšího kola Ligy mistryň.

Ani druhá sada se českému mistrovi příliš nevyvedla. Agelky jakoby ztratily motivaci a jen stěží se stavěly síle svého protivníka. Téměř prázdná hala tak viděla další exhibiční představení Eczacibasi. Hanačky kupily chyby a jen sporadicky bodovaly. Borovinšeková sice stáhla manko hostů na čtyři body, ale turecký velkoklub okamžitě přidal obrátky a brzy vedl 18:9. Kouč Čada stáhl ze hry Markevischovou a znovu poslal do boje mladičkou Gambovou, ale ani ona nedokázala zázrak. Prostějov opět padl 25:14.

Začátek třetího setu odpovídal těm předcházejícím. Než se Češky rozkoukaly už prohrávaly o pět bodů. Aut Kossányiové poslal Istanbul dokonce do vedení 12:6. Čada znovu přerušil hru oddechovým časem a konečně byl úspěšnějším. Jeho svěřenky se probraly a poprvé v zápase začaly soka trápit. Své manko stáhly na dva body. Eczacibasi však znovu přeplo rychlostní otáčky o stupeň výš a soka rozdrtilo 25:19. Agelky tak v letošní Champions league končí.

Eczacibasi Istanbul – VK AGEL Prostějov 3:0 (14, 14, 19)

Výsledek prvního utkání: 3:1. Postupuje: Istanbul.

Rozhodčí: Kriescher (Belgie) a Simonovska (Makedonie). Čas: 66 minut. Diváků: 420.

Istanbul: De La Cruzová, Fürstová, Demir Gülerová, Larson-Burbachová, Poljaková, Karakoyunová, libero Kuzubasiogluová – Ercanová, Cansuová, Őzdemirová, Gümüs Kiriciová, Yilmazová. Trenér: Giovanni Caprara.

Prostějov: Weissová, Markevichová, Kargová, Simonová, Kossányiová, Borovinšeková, libero Kovářová – Gambová, Soaresová. Trenér: Miroslav Čada.