Ta do závodu vyjela s číslem 1 a roli favorita dokonale potvrdila. Již zkraje závodu se drala do předu a začala sbírat důležité body. Jejich náskok rychle rostl a jediní, kdo drželi s favority krok, byli Italové Buttazzoni a Alba. Tato dvojice si také vyjela druhé místo.

Hrdiny pátečního závodu ale byli další závodníci Dukly, a to Kraus a Rugovac, kteří se snažili o únik, ten se jim sice nezdařil, ale nasbírali dostatek bodů na bronzovou příčku. V samotném závěru vystrčili drápky i úřadující mistři Evropy Bláha a Hochmann. Dvacet kol před koncem se snažili o únik, ale ten jim nakonec těsně nevyšel.

„Ono to nebylo vůbec jednoduché. Italové jsou velmi rychlí a my jsme závodili mezi sebou, čehož využili kluci a začali nám odjíždět. Naštěstí jsme to nějak zvládli. Počítali jsme s tím, že Bláha s Hochmannem v závěru vystartují. Posledních osm kol jsme jeli už vabank a pomáhali jsme si jak s Italy, tak s Krausem," popisoval Memoriál Otmara Malečka olomoucký cyklista Alois Kaňkovský.

Radost z výhry měl i Milan Kadlec: „Je to jeden z nejhezčích domácích závodů a já do Prostějova jezdím hodně rád. I to je pro mne velká motivace." Vítěz Memoriálu Otmara Malečka přiznal, že letošní ročník nebyl zrovna lehký: „Bylo to letos hodně těžké, když někdo nastoupí v závěru závodu, tak je to velký problém."