„Bylo to náročné hlavně po psychické stránce. Oba sety jsem nezačal nejlépe," vyprávěl dvaatřicetiletý rodák z Prostějova.

Jeho souboj se stejně starým Slovákem Ivo Klecem přinesl zajímavý průběh. V obou setech byl Pospíšil o brejk dole, pak se ale pokaždé zlepšil a sady dotáhl do vítězného konce. Po výsledku 7:5 a 6:4 si tak vybojoval místo v hlavní soutěži.

„Výkon nebyl úplně nejideálnější, ale naštěstí jsem to dokázal bojovností otočit," pochvaloval si Pospíšil.

Ten podle původního rozpisu neměl hrát na centrálním dvorci, vzhledem k tomu, že na Hané až do odpoledne pršelo, hrály se všechny kvalifikační zápasy pod zataženou střechou.

„Ten centr je takový specifický. Na jedné straně to klouže a na druhé je víc antuky. Ale pro oba hráče je to stejné, takže se není na co vymlouvat," poznamenal Pospíšil, který po zápase netrpělivě očekával, jakého soupeře mu los přisoudí pro první kolo.

„Těžko si vybírat, protože los pro kvalifikanty není zrovna nejrůžovější," krčil rameny Pospíšil. Nebylo skutečně příliš z čeho vybírat: v „nabídce" figuroval trojnásobný šampion turnaje Jan Hájek (toho vyfasoval Ivo Minář), nasazená dvojka Lukáš Rosol nebo Rus Teymuraz Gabashvili. Na prostějovského tenistu nakonec padla volba číslo čtyři: Kazach Andrey Golubev, hráč, který byl sice 33. na světě, momentálně však figuruje až v závěru druhé stovky světového žebříčku.

Šance zahrát si druhé kolo na Czech Open pro Pospíšila rozhodně žije. Po loňském nešťastném výpadku v prvním kole prostějovského turnaje s Flaviem Cipollou by se Pospíšil rád podíval alespoň o kolo dál – tak jako v roce 2011.

„Budu se ale snažit udělat ještě víc, než v roce 2011," smál se Pospíšil, který skvělou jízdu turnajem předvedl ještě o rok dřív. V roce 2010 se z kvalifikace probojoval až do semifinále.

Povede se mu letos zopakovat tři roky starý počin?