Tradiční ostravský challenger, dotovaný částkou 50 tisíc amerických dolarů, se odehraje na kurtech v Komenského sadech již příští týden a Pospíšil se ocitne v nové roli.

„Je to poprvé v kariéře, kdy budu na challengeru nasazený jako hráč číslo jedna. Je to taková další překonaná meta a bude to pro mě další zkušenost. Už jsem byl jedničkou na turnajích kategorie futures, ale to se s challengery nedá srovnat, a navíc to bude v domácím prostředí,“ říká Pospíšil, který si nechce připouštět žádný tlak na svoji osobu.

„Větší zodpovědnost to pro mě nejspíš nebude, ale rozhodně budu víc na očích,“ říká třicetiletý hráč TK Agrofert Prostějov, který aktuálně figuruje na 114. místě světového žebříčku.

Před rokem Pospíšil vypadl na ostravském turnaji už v kvalifikaci. V letošním ročníku prvního českého challengeru sezony byl ale rád došel co nejdále už jen proto, že bude hrát v domácím prostředí.

„České turnaje hraji nejraději, protože nás přijdou podpořit diváci. Pořadatelé vytvářejí domácím hráčům lepší podmínky a navíc ušetříme hodně peněz za cestování,“ vyjmenovává Pospíšil důvody, proč se čeští tenisté těší na ostravskou antuku.

Kromě nejvýše postaveného Pospíšila se v Ostravě představí například loňský obhájce titulu Lukáš Rosol, Ivo Minář, prostějovský Dušan Lojda nebo vítěz juniorky Australian Open a velký talent české tenisu Jiří Veselý.

Pospíšil letos triumfoval na turnaji v marockém Meknes, pak ale přišlo i pár slabších výsledků.

Před turnajem v Ostravě tak nevyhlašuje žádné velké plány.

„Z posledních čtyř turnajů jsem třikrát vypadl v prvním kole, takže si velké cíle nedávám. Každý kvalitní zápas bude k dobru,“ říká Pospíšil, který se z Ostravy přesune na pražskou Štvanici, kde se bude konat challenger s názvem Strabag Open.

Týden nato se již v Paříži rozběhne kvalifikace na grandslamové French Open, kde Pospíšil rovněž nebude chybět.

„Mezi českými challengery a kvalifikací na Roland Garros je týden pauza, takže jsem ještě přihlášený na challenger do Záhřebu, ale uvidím až podle výsledků na českých turnajích. Potom už přijde na řadu prostějovské Czech Open a tam se těším ze všeho nejvíc,“ zdůrazňuje Pospíšil, který se na domácím turnaji loni probojoval až do semifinále.

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku