Basketbalový klub sídlící v Prostějově stíhají v sezoně nezvyklé trable. Nejprve tým v rozporu s platnou smlouvou opustil Javonte Douglas, v úterním ligovém utkání na palubovce USK Praha se navíc vážně zranil jeho krajan Malik Morgan.

„Malikovo zranění je nešťastné. Rozehrál se do skvělé formy, dařilo se mu. Bohužel nevydrželo jeho levé koleno a v probíhajícím ročníku určitě nenastoupí. Už je i po chirurgickém zákroku,“ uvedl na klubovém webu sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek.

Tomu se povedlo sehnat dvě možné posily. Do Prostějova dorazil 208 cm vysoký pivot Shelton, který hrál naposledy druhou nejvyšší izraelskou soutěž. V minulé sezoně zářil v Lučenci, kde se stal nejužitečnějším hráčem slovenské ligy.

„Je to bezesporu kvalitní hráč, který nemá za sebou nějakou herní pauzu a je připravený okamžitě nastoupit do soutěže. Své přednosti ukázal v minulé i probíhající sezoně. Místo jednoho MVP máme v sestavě jiného. Věřím, že pro nás bude Duke přínosem,“ prohlásil manažer Pekárek.

Zkušený rozehrávač Rose naposledy působil v Pyrinto Tampere. „Na rozehrávce umí spoluhráče usměrnit, je to týmový hráč, který se za každou cenu nepouští do zakončení. Spíše si připisuje asistence a platný je i pod oběma koši,“ charakterizoval druhou novou tvář v týmu Pekárek.

V sobotu v 18 hodin čeká BK Olomoucko další zápas Kooperativa NBL. Hanáci budou na prostějovské palubovce útočit na třetí výhru v nadstavbě v řadě, jejich soupeřem je Děčín.