Bitvu o finále pětadvacetiletá Kvitová vyhrála hladce 6:2 a 6:3 a americké soupeřce připravila první prohru celé sezony. O druhý letošní titul po triumfu v Sydney si nejlepší česká hráčka zahraje v sobotu proti Rusce Světlaně Kuzněcovové, která vyřadila krajanku Marii Šarapovovou.

Kvitová předvedla v pátek suverénní výkon a zvítězila překvapivě hladce.

„Takhle jednoznačně na skóre jsem to nečekala. Ale věděla jsem, co musím hrát, že do toho musím chodit agresivně, aktivně. A začít s tím dřív než ona, což se povedlo," řekla Kvitová pro ČTK. „

Radost, že jsem ji porazila, samozřejmě mám, ale hlavně mě těší, že jsem ve finále," uvedla.

Zápas trval 73 minut.

„Dobře jsem returnovala její druhý servis, do kterého jsem šla. Pomohlo mi, že jsem ji brejkla hned na začátku, což mě nahodilo, že to je možné. Ona se pak snažila hrát agresivněji a chybovala. Do toho jsem dobře servírovala," řekla Kvitová.

Williamsová vyzdvihla výkon a aktivní hru své přemožitelky. „Hrála dobře. Při každém mém podání se snažila o brejk, returnovala mi vítězné údery," řekla třiatřicetiletá Američanka.

„Po servisu jsem se nepohybovala tak, jak bych měla. Nedostala jsem se do toho. Nehrála jsem dneska jako Serena, to bylo to hlavní," dodala.

Kvitová ve finále na madridské antuce narazí na přemožitelku Lucie Šafářové Rusku Kuzněcovovou.

„Ona hraje na antuce lépe než kde jinde. Je to výborná hráčka a ne náhodou vyhrála French Open," řekla Kvitová. Proto očekává těžký zápas.

„I když už tady má za sebou náročné duely, tak to bude brousit do posledního míče a bude to velký boj. Já chci hrát, co je mi vlastní. Budu do toho chodit, aby neměla čas a nehrály se dlouhé výměny. Pokud se to stane, bude šance minimální," řekla.

V Madridu se letos hráčům z Prostějova daří skvěle. Tomáš Berdych totiž přes Johna Isnera po dramatu s výsledkem 3:6, 7:6 (9:7), 7:6 (7:1) prošel do semifinále. V něm na Berdycha čeká souboj s třetím nasazeným Nadalem, kterého po sedmnácti prohrách v řadě porazil letos na Australian Open.