„Jsme jediný tým, který s Olomoucí a Libercem uhrál nějaké body a byly to fakt těsné zápasy,“ upozornila hvězda prostějovského týmu na nadějné souboje proti dalším dvěma favoritům extraligy, které rozhodovaly až koncovky pátých setů.

„Na medaili stoprocentně máme,“ prohlásila Horká, jejíž tým ve čtvrtek v bulharské Sofii na palubovce klubu Levski vstoupí do CEV Cupu.

Víkendovou výhrou 3:0 nad Ostravou jste vstoupily do druhé poloviny základní části extraligy. Jak hodnotíte úvodní část sezony?
Hodnotím ji dobře. Myslím, že hrajeme slušně a musím přiznat, že jsem to ani nečekala. Mohla by tedy být spokojenost. Samozřejmě, že některé sety jsou nevyrovnané, ale tak to bylo i loni. Je to dobré taky proto, že mi přijde, že se zlepšujeme. Pokud navíc zůstaneme zdravé a bude nám to fungovat, tak by to mohlo být opravdu dobré.

Žádný zápas jste neprohrály za nula bodů. Je to pozitivní znamení?
Rozhodně, jsme jediný tým, který s Olomoucí a Libercem uhrál nějaké body a byly to fakt těsné zápasy. Pak jsme hrály třeba 3:2 s Olympem, ale ten má slušnou nahrávačku, takže to je takové nevyzpytatelné. Takže myslím, že zatím spokojenost.

Po zisku desátého titulu v řadě a obměny kádru nikdo nevěděl, co od sezony očekávat. Na co má teď tedy podle vás prostějovský tým?
To se teprve uvidí, ale myslím, že nemá smysl říkat, že budeme šťastní třeba za čtverku. Podle mého na medaili máme stoprocentně. Na to, jaké hodnoty, to už se uvidí. Ale žádnou variantu bych neodepisovala.

Ve čtvrtek vstupujete úvodním zápasem šestnáctifinále na půdě Levski Sofia do CEV Cupu. Dáváte si v evropském poháru nějaké konkrétní cíle, nebo se zatím soustředíte jen na první kolo proti bulharskému soupeři?
Přejít první kolo byl takový vytyčený cíl, pak se uvidím. V dalším kole bychom totiž měly mít ty Rumunky (Alba Blaj, pozn. red.) a to už by asi bylo dost těžké. Ale já popravdě ani moc nevím, jak jsou na tom ty Bulharky. Možná že jsou super a ani to nepřejdeme… (směje se)

Za poslední sezony jste byla zvyklá na evropské poháry a zápasy mezinárodní úrovně. Chyběly by vám?
Ne. (směje se). Mně by už nechyběly.

Už jste se za svoji kariéru nacestovala dost?
Už toho mám plné zuby za celý svůj volejbalový život, takže kdybychom to nehrály, tak by mi to vůbec nevadilo (usmívá se). Ale pochopitelně, když jsme se přihlásili, tak to budeme hrát. Je to zas něco jiného, změna i pro diváky, jiní soupeři. Bude to všechno zas takové oficiálnější a takový jiný level.

Levski Sofia vs. VK Prostějov (1/16 finále CEV Cupu)

Úvodní zápas: čtvrtek 29. listopadu v 16.00 v Sofii

Odveta: středa 5. prosince v 17.00 v Prostějově

Do osmifinále postoupí lepší v součtu obou střetnutí. V případně stejného bodového zisku rozhodne o postupujícím zlatý set.

Na vítěze čeká v osmifinále rumunský tým Alba Blaj, finalista posledního ročníku Champions League.