Oba týmy se tak potkávají přesně po roce. V minulé sezoně z toho bylo vítězství Prostějova 3:0 na zápasy a podobný výsledek všichni očekávají i letos.

„Jsem přesvědčen, že pokud v semifinále předvedeme svůj herní standard, měli bychom určitě postoupit dál,“ souhlasí i trenér Prostějova Miroslav Čada.

Ve čtvrtfinále ale Královo Pole naznačilo svou sílu, když bez ztráty setu vyřadilo silnou Duklu Liberec.

„Za to si určitě zaslouží uznání. Zároveň je ale potřeba vidět, že Dukla šla poslední dobou výkonnostně dolů, čehož oni dokonale využili,“ poznamenal pro klubový web zkušený kouč.

Brno si postupem přes Liberec splnilo svůj předsezónní cíl a v semifinále by rádo navázalo na výkony ze čtvrtfinále.

"Hlavní cíl bylo udržet družstvo v nejlepší čtverce, ale rádi bychom semifinálovou sérii co nejvíce zdramatizovali. Prostějov je bezpochyby nejsilnější družstvo extraligy. Je to favorit, ale naše forma je dobrá na to, aby všechny zápasy byly bojovné,“ věří kouč Brna Merek Rojko.

Prostějovské družstvo během takřka dvoutýdenní pauzy důkladně trénovalo a Velikonoce místo pomlázky strávily hráčky v posilovně. „Nemůžeme se řídit tím, že jsou svátky. Důležité je kvalitně se nachystat na pokračování play off, čemuž odpovídá náplň naší přípravy,“ uvědomuje si Čada.

Aby tým nevypadl ze zápasového tempa, pozval si minulý týden k přátelskému utkání Budapešť, se kterou Hanačky vyhrály všech pět setů. Ve středu odpoledne se už ale v prostějovské hale pojede naostro.

„Chceme pro Prostějov získat desátý mistrovský titul v řadě a společně za tímhle cílem jdeme. Naplno, přes některé dílčí oběti,“ burcuje před startem semifinále kouč „vékačka.“

Program semifinále
Středa 4. 4. (17.00): Prostějov – KP Brno
Sobota 7. 4. (17.00): KP Brno – Prostějov
Středa 11. 4. (17.00): Prostějov – KP Brno