To, že Bohumil Korbař, osmadvacetinásobný mistr republiky ve střelbě z polní kuše, na závodech, kde se střílelo na vzdálenosti 65, 50 a 35 metrů, uspěje, se dalo očekávat. Jeho vystoupení bylo opět famózní a s celkovým nástřelem 832 bodů soutěž vyhrál.

Ovšem čtvrté místo druhého plumlovského zástupce v kategorii mužů, Jana Korbaře, bylo vítaným překvapením. Tento mladý kušista, kterého trénuje zkušený Bohumil, se totiž účastnil svých prvních velkých závodů a nastřílel nádherných 728 bodů.

„Měl jsem ohromnou radost, že Honza dokázal pod mým vedením ve slušné konkurenci takto uspět. Věřím, že postupem času půjde jeho výkonnost ještě nahoru," chválil svého žáka harcovník Bohumil.

Honza přiznal, že na začátku závodů byl dost nervózní.

„Nevěděl jsem pořádně totiž, co mě čeká a jak náročné to bude. Ale po pár výstřelech jsem se uklidnil, protože vše vycházelo, jak jsme si plánovali. Kupodivu nejtěžší pro mě byla nejkratší distance," nechal se slyšet s tím, že ze svého čtvrtého místa byl příjemně překvapený.

„Ovšem nechci usnout na vavřínech, budu se chtít díky tréninku na plumlovské střelnici dál zlepšovat," usmál se Honza.

„Závody v Suchých Lazcích byly pro nás letos posledními venku. Nyní začíná halová sezona, která odstartuje listopadovým kláním v Kostelci na Hané," zmínil se na závěr Bohumil Korbař s tím, že on svoji přípravu už začíná směřovat i k MS v ruském Irkutsku, které se bude konat příští rok. Připomeňme, že prozatím má ze závodů MS ve sbírce jedno stříbro a jeden bronz.