Tou největší je rozdělení klání na malé červnové dračí lodě a tradiční zářiové velké dračí lodě.

„Závody budou letos na Plumlovské přehradě rozděleny z důvodu velké návštěvnosti a přihlášených posádek na oficiálně první festival malých „DL“ / dračích lodí pozn. redakce / s názvem „Bernhardt MALÝ DRAK“ v sobotu sedmnáctého června a tradiční již devátý ročník Plumlovského draka druhého záři jen velké lodě pro 20 pádlujících ,“ uvedl za pořadatele Petr Zakopal.


Kategorie jsou jinak beze změn. Startovat tak opět budou týmy SPORT – poloprofesionálové a posádky, které jezdí pravidelněji, FUN – nováčci, firmy a ženské posádky.

„Vlastní vložený závod budou mít děti, vždy mezi třináctou a čtrnáctou hodinou“ uvedl za pořadatelskou firmu zaki-sport.cz agency Petr Zakopal, který je také už tradičním moderátorem akce, se zázemím na pláži „U Vrbiček“.

Závody mezi školami naopak odpadají.

Atrakce i na pevnině

Ke změnám nedojde pouze v samotném závodě, ale chystají se novinky pro všechny věkové generace návštěvníků i na pevnině.

„Plánujeme zde mít nafukovací atrakci Wipe-out, kterou znáte z televize a také biatlonový mini závod, což bude vlastně to samé, co vidíte v zimě, akorát uzpůsobeno na léto a to nejdůležitější je, že si tuhle disciplínu může vyzkoušet úplně každý.
Tradičně si pak zájemci naskočí na aquazorbing i zorbing nebo otestují paddleboardy,“ uvedl k akci, která už má v okrese nemálo příznivců a každoročně ji navštěvuje více než tři tisíce lidí.

Jedním z nich je i Vladislav Ziegelbauer. Přestože se Plumlovský drak bude konat až druhého září, již nyní se svou posádkou trénuje. „Už čtyři týdny na sobě pracujeme,“ prozradil.

„Na tomhle sportu je těžké ukočírovat lidi, zabrat také dostávají ruce, záda a ramena. Celkově je potřeba, aby měl člověk výdrž, protože pokud při pádlování odpadne, tak rozhodí celou loď,“ podotkl.

Loni organizačně perfektní

Dobře pak vzpomíná na loňského Plumlovského draka.

„Organizačně to bylo perfektní, účast skvělá. Jedinou výtku mám a to k počtu rozjezdů, který by mohl být větší,“ sdělil Vladislav Ziegelbauer.

Částečně by s tím mohl pomoct strop pro množství posádek.

„Když jich bude třicet až čtyřicet, tak super. Limitem je padesát přihlášených teamů na každý závod a to byl také jeden z důvodů, proč závod rozdělujeme na dva, aby si každá posádka více zapádlovala a užila si i doprovodného programu“ uvedl Petr Zakopal.

Týmy se mohou hlásit už nyní na webu akce www.zaki-sport.cz