FBC Playmakers Prostějov - FBC Uničov 8:3 (1:1, 3:1, 4:1)

První klání přineslo zprvu ospalou podívanou. Oba týmy kupily chyby a nikdo se nikam příliš nehnal. Ani šancí k vidění nebylo. Až v jedenácté minutě proklouzla k tyči prostějovské brány střela a Uničov vedl 1:0.

Půl minuty nato už však střelou z bezprostřední blízkosti zahájil své galapředstavení Kamil Pán. Přesto se však zdálo, že utkání bude ospalé, mdlé a moc krásy nepřinese. Ovšem druhá třetina vyvedla pozorovatele z omylu.

Tempo hry se výrazně zvýšilo a bylo to zejména zásluhou Playmakerů. Ti se začali dostávat ke hře, kterou velkou část minulé sezóny předváděli - tedy k trvalému tlaku soupeřů, na jejichž polovině si snažili rozebrat uničovskou obranu a poté dostat do poloprázdné brány míček.

A často s tímto plánem uspěli. Nejprve se tak povedlo dobře postavenému Kamilu Pánovi, už ve třetí minutě prostředního dějství to bylo po gólu Pavla Janečka 3:1.

A v polovině zápasu bylo na straně Prostějova ještě veseleji: po křižném pasu se ranou z první prosadil Jakub Matoušek. Uničov nestíhal a postupně zcela vypadával z tempa hry. Playmakeři se tak rozhodli, že si s chutí zastřílí. 27. minuta - Josef Koranda se dostal na kruhu k míčku a přízemní střelou jej posílá do sítě. 29. minuta - Michal Konečný se prosazuje z volného úderu a zvyšuje už na 6:2.

Závěr pak patřil Kamilu Pánovi, který přepsal novodobé klubové statistiky: jen málokterému hráči se totiž v posledních letech podařilo vstřelit v jednom zápase čtyři branky. Poslední slovo ale nakonec přeci jen měli hráči Uničova, krásnou střelou do vinklu už však zápas nezachránili a Prostějov si tak dokráčel k pohodlné výhře.

Branky: Pán (Brumlík), Pán (Janeček), Janeček (vychodil), Matoušek (Koranda), Koranda, Konečný, Pán (Konečný), Pán (Brumlík)
Vyloučení: 1:1, Využití: 1:0
Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 8:2, 8:3
Sestava: Vybíral - Brumlík, Vychodil, Pekař - Pán, Konečný, Janeček - Koranda, Sobecký, Matoušek

FBC Playmakers Prostějov - Orel Jednota Troubelice 4:5 (1:1, 3:1, 0:3)

Druhé utkání přineslo poněkud jinou hru a to hru dvou vyrovnaných týmů. Od první vteřiny to tak byl nervózní boj o každý centimetr hrací plochy. Zprvu se více do šancí dostávaly Troubelice, Prostějov však postupně přidal. Přesto v páté minutě inkasoval po té, co se delší chvíli nedařilo vyhodit míček do bezpečí. Přišla však protiakce a první útok Prostějova mohl slavit - Pavel Janeček srovnal.

Za stavu 1:1 pak také skončila první třetina. Druhá, mnohem útočněji laděná, přinesla řadu šancí a tentokrát i více gólů. Nejprve se Koranda dostal ke střele, kterou za záda troubelického brankáře srazil Michal Sobecký. Hráči ze Šumperska srovnali, ovšem do konce třetiny je už Playmakeři téměř k ničemu nepustili. Naopak: v polovině zápasu se opět prosadil Josef Koranda a v poslední minutě periody poslal do růžku prudkou střelu od mantinelu Michal Konečný.

O přestávce bylo vidět na lavičce nadějné očekávání. Aby taky ne, Troubelice patří ke špičce ligy a každý bod s nimi má cenu zlata. V tu chvíli navíc Playmakers sahaly po třech. Bohužel pro ně, třetí třetina jim vůbec nevyšla. Míčky se k hráčům Prostějova přestaly odrážet, střely se najednou nedostávaly ani k brankáři. A obranná fáze hry? Ta byla najednou ta tam.

Nejprve tak před polovinou zápasu kapitulovali a vedli už jen o gól. Srovnání přišlo v 33. minutě, tři a půl minuty před koncem. Playmakeři byli v tu chvíli už nalomení a nezmohli se už na nic než na úporné bránění výsledku. Leč to se jim vymstilo: po další půlminutě už Troubelice vedly a někteří z hráčů Prostějova soptili vzteky. Právem: během čtyř a půl minut dostali tři góly a ztratili vydřené vedení. Nikoli však naději.

Prostějov se totiž nadechl k náporu a soupeře zatlačil hluboko do obrany. Navíc dohrávali utkání poslední dvě minuty v přesilové hře, ke všemu i při power-play, Snaha však vyzněla naprázdno: v rozhodující chvíli se od Playmakerů odvrátilo i štěstí v zakončení a body tak zmizely v nenávratnu.


Branky: Janeček (Konečný), Sobecký (Koranda), Koranda, Konečný (Vychodil)
Vyloučení: 1:1, Využití: 1:0
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:5
Sestava: Vybíral - Brumlík, Vychodil, Pekař - Pán, Konečný, Janeček - Koranda, Sobecký, Matoušek