Tým tak nutně potřeboval v Bystřici bodovat a zlepšit nejen postavení v tabulce ale také psychiku. A chuť si Prostějované opravdu spravili.

FBC Playmakers Prostějov „B" – FBC Falcons Šternberk „B" 4:2

B týmy těchto klubů se spolu potkávají už třetí sezónu v řadě, pokaždé se pak jednalo o vyrovnaný souboj a to až do poslední vteřiny. Tentokrát to byl však Prostějov, který většinu zápasu tahal za delší konec provazu. Od začátku tak tým v čele s kapitánem Janem Bednářem tlačil šternberské obránce a v páté minutě se Prostějov poprvé radoval: Prudkou ranou se prosadil Michal Konečný a začal tak své střelecké one-man show. Šternberku se sice ještě podařilo odbránit první třetinu, v osmé minutě té druhé však inkasoval podruhé – tentokrát společně s Pavlem Janečkem Michal Konečný dorážel tak dlouho, než se míček ocitl v brance.

Šternberk ale za tři minuty snížil. Do střeleckých příležitostí se však nadále mnohem častěji dostávali Playmakeři a ti svou převahu dokázali využít. Půlminutu po inkasování totiž opět zásluhou Michala Konečného, který tentokrát rychle zpoza brány zasunul míček za brankáře, vedl o dva góly. Hattrick byl tedy na světě. Florbal je však rychlá hra a do třetí třetiny tak šly oba týmy s tím, že hlavně nechtějí udělat chybu. Přesto se ale v její polovině dokázal prosadit Vojtěch Pravda a opět snížit. Nervy byly na pochodu, výsledek nejistý, jenže naopak jistotu na hokejce měl dnes Michal Konečný. Na branku, která z jeho hole navíc padla půl minuty do konce zápasu, už Šternberk zareagovat nedokázal. Z turnaje tak odjížděl s pouhým jedním bodem.

Branky a asistence: Konečný (Pán), Konečný (Koranda), Konečný (Pán), Konečný (Janeček)

Průběh zápasu: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2. Vyloučení: 1:2, Využití: 1:0

FBC Playmakers Prostějov „B" – FBC Droždín 6:2

Zcela jiný průběh měl zápas Prostějova s Droždínem. Soupeř Playmakerů byl aktivnější než jeho předchůdce, častěji se dostával do střelby. Nechával však hlavně vyniknout brankáře Ondřeje Vybírala. Ten měl hned zkraje zápasu těžký zákrok, když se mu podařilo dobře mířenou střelu vyrazit pryč hlavou. Navíc to opět byl Prostějov, kdo udeřil jako první. Droždínu, který je jindy proslavený především pevnou obranou, totiž zatopil Pavel Janeček, který vystřihl brankáři zdravici do protipohybu. Na další branku ale nečetní diváci čekali dobrou čtvrthodinu. Po ní se opět prosadil Michal Konečný. Droždín však snížil zásluhou Boháče.

K vidění však nebyly jen hezké akce a góly. Droždín postupně přitvrzoval hru a Prostějov mu nezůstal nic dlužný. Po neodpískaném faulu na Michala Konečného totiž tvrdý hit pocítili také droždínští borci, když jim ukázali hru tělem jak Josef Koranda, tak Michal Sobecký. Velmi otřesený se později musel ze souboje zvedat Kryštof Vrtek, který společně s Martinem Šťastným nebyli aktivní zdaleka jen v útočení.

Tresty padaly i ve třetí třetině, hlavně v ní ale gólmani měli plné ruce práce. Především ten droždínský: Prostějov si totiž mezi 27. a 30. minutou (hrací doba v OL Přeboru mužů je 3×12 minut, pozn. red.) vytvořil luxusní náskok, když pěknou ránou do růžku prostřelil brankáře Kamil Pán, následně v úniku přehodil gólmana Josef Koranda, po té udeřili ještě jednou Pán a připomněl se i Konečný. Droždín se snažil hrát stále více na riziko, sázka na útok mu ale vyšla jen částečně. Jeden z prostějovských obránců totiž skolil unikajícího hráče a nařízené trestné střílení Petr Jahoda proměnil. Víc už ale tým od Olomouce nestihl, ten den tak prohrál druhý zápas a musí se nově bát o své druhé místo. Naopak Prostějov zazářil a poprvé v sezóně se vracel z turnaje stoprocentní.

Branky a asistence: Janeček (Pán), Konečný (Koranda), Pán (Janeček), Koranda, Pán (Konečný), Konečný (Bouda)

Průběh zápasu: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2. Vyloučení: 7:3, Využití: 1:0

Sestava v obou zápasech: Ondřej Vybíral – Marek Bouda, Dominik Vychodil – Jan Bednář ©, Radek Pekař – Kamil Pán, Michal Konečný, Pavel Janeček – Jakub Matoušek, Michal Sobecký, Josef Koranda.