Dálkovou sezonu začali plavci TJ Pozemstav Prostějov mezinárodním mistrovstvím republiky na padesátimetrovém bazénu v Pardubicích, kde si nejlépe vedla Tereza Mráčková. Mezi mladšími dorostenkami obsadila pátou pozici v závodě na pět kilometrů, ve stejné kategorii bodovala desátým místem Dominika Pešková a v mladších dorostencích dohmátl osmý Štěpán Bonczek. Mezi dospělými doplavala jako desátá Petra Formánková.

V domácím prostředí Plumlovské přehrady posbírali závodníci Pozemstavu celkem sedm medailí při akci ze seriálu Českého poháru. Mráčková zvítězila na kilometrové trati v kategorii dorostenek i žen, totéž se podařilo Jakubu Nezdobovi na tříkilometrové a Jakubu Jančíkovi na kilometrové trati. Bronz mezi mladšími dorostenci přidal Bonczek.

Další kolo ČP se odehrálo v Heřmanicích. Mladší dorostenec Nezdoba tam získal stříbro za pět kilometrů, Bonczek byl pátý a Václav Slezák bodoval mezi muži osmou pozicí.

V závodě o pohár města Hlučína opět nenašla na trati 5 km přemožitelku Mráčková a získala dvě zlata v kategorii žen i dorostenek. Na dvojnásobné trati dohmátla Tereza druhá jako dorostenka a třetí jako žena. Nezdoba zvítězil na 5 km mezi dorostenci, bramborová medaile mu patřila v mužské konkurenci. V závodě na 10 km si o jednu pozici pohoršil, mezi dorostenci bral stříbro a v mužích byl pátý. Body do oddílového hodnocení přidala ještě Pešková za 7. a 10. místo a Bonczek za 4. a 5. post.

Po výborně rozjeté sezoně odjeli prostějovští plavci k mistrovství republiky v otevřené vodě na Lipně. Mráčková opět nezklamala a brala v dorostenecké kategorii stříbro na pětce a bronz na desítce, mezi ženami obsadila šestou a sedmou příčku. Nadějný triatlonista Libor Vysloužil si tréninkově zkusil desetikilometrovou trať a vylovil z ní k překvapení všech stříbro mezi staršími dorostenci, aby na poloviční vzdálenosti doplaval pátý. Na Bonczeka za jeho píli čekala také cenná medaile bronzové hodnoty za výkon na 5 km, na dvojnásobné trati dohmátl těsně čtvrtý. Další body získali: Slezák (muži - 6. na 5 km), Markéta Adámková (mladší dorostenky - 5. na 5 km), Pešková (mladší dorostenky - 4. na 5 km + 5. na 10 km).

Český pohár následně pokračoval Pastvinským maratónem, kde všechny překvapil vítězstvím mezi muži Slezák, který nejrychleji překonal trať deset kilometrů. Vysloužil dohmátl celkově pátý, v dorostenecké kategorii to ale znamenalo výborné třetí místo. Mráčková doplavala na 5 km jak mezi ženami, tak mezi dorostenkami druhá. Pešková potvrdila vzrůstající formu a získala bronz v ženách i dorostenkách, výborné šesté místo předvedla i Adámková.
V posledním kole ČP na otevřené vodě v Mělicích Mráčková zvítězila na 5 km, Bonczek, Slezák, Vysloužil i Pešková posbírali v různých kategoriích smolně čtvrtá místa a Adámková skončila pátá.

Závěr sezony patřil jako obvykle superfinále na pětikilometrové distanci v krnovském pětadvacetimetrovém bazénu. Mezi dorostenkami zde dohmátla druhá Mráčková a třetí Pešková, dorostenec Nezdoba byl třetí a Slezák bodoval pátým postem v kategorii mužů.
Celkově získali plavci TJ Pozemstav Prostějov v seriálu Českého poháru 11 zlatých, 8 stříbrných a 9 bronzových medailí, což velice potěšilo trenéra Petra Adamce. V konečném pořadí ČP navíc obsadili Tereza Mráčková stříbrnou a Štěpán Bonczek bronzovou příčku v kategorii mladšího dorostu, v oddílovém hodnocení to pro hanácký klub znamenalo devátou pozici.