Nejvíce zápisů se podařilo Petře Gebauerové z KPS Ostrava, která překonala pět rekordů a Markovi Osinovi z Kroměříže, který přepsal čtyři rekordy. Nejhodnotnější výkony žáků a žaček podle tabulek FINA, které jsou odměňovány hlavní cenou, předvedli Dominik Špaček z Blanska v disciplíně 200 metrů prsa a Petra Gebauerová z Ostravy v disciplíně 100 metrů volný způsob. Medaile sbírali i prostějovští plavci – Míša Petrželová a Lukáš Řehořek.

Nádherné výkony předvedl Marek Osina, který zejména ve znakových disciplínách nechával své soupeře daleko za sebou. Kromě Petry Gebauerové a Marka Osiny se o překonání rekordů Velké ceny zasloužil i Dominik Špaček, Edita Chrápavá z Brna, Tereza Kanalošová nebo Pavel Novák z Ostravy, který vylepšil rekord na 100 metrů volný způsob na 56 vteřin.

Z prostějovských plavců byl nejúspěšnější Lukáš Řehořek, který získal zlatou a bronzovou medaili v disciplínách 100 metrů prsa a 100 metrů znak. Vzhledem k tomu, že startoval v kategorii dohromady s o rok staršími závodníky, jde o skvělý výsledek. Dalšího malého vítězství dosáhl na trati 100 metrů volný způsob, na které poprvé překonal hranici jedné minuty a deseti vteřin a časem 1:09,15 se umístil na sedmém místě.

Další prostějovskou medailistkou Velké ceny se stala Míša Petrželová, která vystoupila dvakrát na bronzový stupeň po stometrové a dvousetmetrové trati volným způsobem. I ona soutěžila se staršími plavkyněmi a svými výkony dokázala mnohé z nich překonat. Z ostatních prostějovských plavců se medailovým pozicím přiblížila ještě desetiletá Markéta Nováková, která skončila třikrát pátá.

Celkově se Velká cena Prostějova vydařila jak po stránce výkonnostní, tak i organizační. Velké poděkování patří generálnímu partnerovi

"Domovní správě Prostějov", městu Prostějov, nadaci Zdravé město Prostějov a Olomouckému kraji, kteří tento mítink podpořili. Věcné ceny věnovalo Hodinářství Skoumal a eshop b-sport.net. Velká cena tak znovu přispěla k dobré pověsti města Prostějova.

Autor: Markéta Novotná