„Rozhodli jsme se ponechat čtrnáct hráčů, protože nás čeká hodně cestování, navíc mohou přijít zranění," řekl kouč národního týmu.

„Kamil Švrdlík je mnohem pohyblivější, agresivnější hráč, který se bude hodit, když na své pozici bude mít podobně pohyblivého hráče. Pak přijedou týmy s vysokými pivoty, tak to by se nám zase měl hodit Tomáš Hampl. Oba jsme s tím seznámili a oni se rozhodli, že tuto roli akceptují," vysvětlil Budínský, který na první utkání do Běloruska vezme Švrdlíka.

V podobné pozici se ocitl i křídelník Štefan Ličartovský.

„Štefan přijal roli náhradníka s tím, že s námi bude trénovat, ale na zápasy pojede jen v případě zranění jiného hráče," doplnil na pondělní tiskové konferenci trenér Budínský.

Kromě Běloruska bude mít Česká republika za soupeře Portugalsko a favorizované výběry Itálie a Turecka.

„Je to těžká skupina, ale šanci určitě máme. Já si pamatuji, jak jsem byl jako asistent na mistrovství Evropy 2007 a jaký to tam na mě udělalo dojem. Chci si to zopakovat a stejnou motivaci mají hráči," dodal Budínský. Postoupit na ME 2013 do Slovinska lze i z třetího místa.

Domácí zápasy sehraje reprezentace v Chomutově. Poprvé se tam představí v sobotu proti Itálii. Předprodej lístků na domácí zápasy už byl zahájen přes portál Ticketpro.