Na konci loňského roku se velký přerovský patriot dočkal na domácí půdě ovací ve stoje během Zlatého kanára, kde převzal Cenu prezidenta ČTS za oddanost a věrnost tenisu. Ještě v dubnu pak Petr Huťka starší v Městském domě převzal zvláštní cenu primátora města Přerova Petra Vrány na udílení ocenění nejlepším sportovcům města. Do Síně slávy přerovského sportu vstoupil již v roce 2018.

Zlatý kanár 2023 v Přerově. Petr Huťka se dočkal ovací ve stoje | Video: Deník/Ivan Němeček

Proslulou se stala jeho Tenisová akademie, která každoročně během léta přilákala do Přerova významné české osobnosti nejen šoubyznysu či politické scény.

Do Přerova přišel jako hráč ve svých 26 letech a tenisu zde byl věrný padesát let. Hráčskou kariéru ukončil jako dvaatřicetiletý, s trénováním začal už jako závodní hráč. V letech 1979 – 1983 působil jako kapitán národního týmu pro Královský pohár. V něm se vystřídala řada vynikajících hráčů jako Lendl, Složil, Šmíd, či Navrátil.

Koučoval legendy českého tenisu

Čtyři roky vedl národní tým na halovém mistrovství Evropy mužů, na kterém působili Korda, Šrejber, Nováček, Doseděl, Damm, Rikl, Vašek nebo Zdražila. V roce 1980 byl členem realizačního týmu vítězného družstva pro Davisův pohár, který tvořili Lendl, Šmíd, Kodeš a Složil.

V letech 1990 – 1991 řídil tým pro Fed Cup s Novákovou, Zrubákovou a Rejchrtovou. V roce 1992 byl také trenérem týmu pro Galeův pohár a v roce 1998 členem realizačního týmu pro Světový pohár, ve kterém hráli Korda, Doseděl, Vacek a Suk.

Sláva byl jeho srdeční záležitost

Trénoval řadu vynikajících hráčů, nejvíce si však cenil pěti let spolupráce se Slávou Dosedělem. Byl u jeho třech vítězstvích na turnajích ATP, zápasů Davis Cupu i Světového poháru.

Šest let s malou přestávkou pracoval v Rakousku ve funkci sportovního ředitele Rakouského tenisového svazu a byl šéftrenérem největšího tenisového klubu v Rakousku TC Post Vídeň.

Prezidentem TK Precheza Přerov se stal v roce 1997 a v této funkci působil do svého posledního dne.