Program mistrovství začal individuálními časovkami. V nich se hned dva naši závodníci probojovali na stupně vítězů, když žák Stanislav Pátík vybojoval bronz a stříbro získala taky kadetka Gabriela Bártová.

„Trasa časovek nebyla moc technicky náročná, zato prověřila výkonnost a byla spravedlivá. Kromě dvou medailí jsme dosáhli i na další skvělé umístění, naše dvě žákyně Paťa Nüllerová a Eliška Grulichová skončili pátá a šestá nebo třeba Matyáš Koblížek byl v kadetech desátý,“ hodnotil trenér Cetkovský.

O dva dny později přišly na řadu časovky dvojic a družstev. Ani v této disciplíně nezůstaly stupně vítězů bez prostějovských barev, když třetí místo vybojovala dvojice žákyň Müllerová – Grulichová. Ve starších žácích jen o čtyři vteřiny unikla medaile Vojtěchu Koblížkovi a Stanislavu Pátíkovi, kadetka Gabriela Bártová a Nicol Křenková skončily osmé a družstvo kadetů ve složení Radovan Štec, Matyáš Koblížek, Petr Kovařčík a Ondřej Pokorný obsadilo sedmou příčku.

Celý program vyvrcholil silničními závody. Z nich do Prostějova putovala jedna medaile zásluhou Gabriely Bártové, která mezi kadetkami obsadila shodně jako v časovce druhé místo. Do první desítky se ale umístila také žákyně Patricie Müllerová, když skončila sedmá, Stanislav Pátík byl mezi žáky osmý a Matyáš Koblížek sedmý v kadetech.

„Na mistrovství jsme potvrdili náš vysoký standard. K dalšímu umístění na stupních vítězů vždy kousek chyběl, ale snad v každé kategorii, kde od nás někdo startoval, jsme zaznamenali umístění v první desítce, což je vzhledem ke konkurenci, která se vždy na MČR sejde, velmi dobré. Závodníci teď měli nabitý program, takže je teď čeká lehký odpočinek a pak se s chutí vrhneme na druhou část sezóny,“ řekl spokojený trenér Cetkovský.