Ale popořádku. Obhájce titulu, který v extralize smíšených družstev útočí na jedenáctý triumf v řadě, nezvládl sobotní souboj s Přerovem a k postupu do finále potřeboval v souboji s Říčany vyhrát šest utkání z devíti.

A start souboje se favoritům vůbec nepovedl. Prohrály Lucie Šafářová i Kristýna Plíšková, svůj druhý singlový zápas v letošní extralize navíc nezvládl ani Jiří Veselý, který prohrál s urostlým Italem Lucou Vannim.

„Soupeř odehrál nadstandardní utkání. Jeho taktikou bylo mě nepustit do výměn, abych se vůbec nerozehrál, a to se mu povedlo. Výborně servíroval a vůbec mi nedával prostor, abych něco tvořil,“ řekl skleslým hlasem Veselý po dvousetové porážce.

V tu chvíli už Říčanům k finále chyběl jediný bod. „Je to těžká situace. Samozřejmě ještě není konec, ale i kdyby, tak každá série jednou musí skončit,“ prohlásil Veselý.

Klíčový obrat Pavláska

A prostějovská série skutečně visela na vlásku. Na vedlejším kurtu totiž Adam Pavlásek nezářil v souboji s Petrem Nouzou, hráčem osmé světové stovky.

První set prohrál a ve zkrácené hře druhé sady vedl Nouza už 5:2 a byl dva míče od výhry, která by zajistila jeho týmu postup. I z tohoto stavu se ale Pavlásek dostal. Ve třetím setu pak předvedl další obrat z 1:4 a udržel prostějovskou naději.

„Byl to pro mě první ostrý zápas po čtyřech měsících a ještě se do toho dostávám. Soupeř neměl co ztratil, mohl do toho chodit hlava nehlava, já jsem ale rád, že jsem měl v koncovce i trochu štěstí,“ přiznal Pavlásek.

Od té chvíle se už karta otočila, čtyřhry šly na konto favorita. Prostějovské štístko Pavlásek společně s Romanem Jebavým vybojovalo rozhodující bod proti silné dvojici Fucsovics/Vanni.

TK Agrofert splnil cíl a po výsledku 6:3 postoupil do středečního finále proti I. ČLTK Praha. Hrát se bude v hale v Říčanech.

Tým Prostějova se v bitvě o finále utkal s družstvem Říčan.Adam Pavlásek
Prostějovský tým má v extralize nůž na krku. Vybojuje finále?

TK Agrofert Prostějov – RPM Oáza Říčany 6:3

Šafářová – Alexandrovová 3:6, 5:7
Kolář – Gengel 7:5, 6:4
Kr. Plíšková – Sevastovová 1:6, 4:6
Pavlásek – Nouza 2:6, 7:6 (5), 7:5
Kukuškin – Fucsovics 6:2, 6:4
Veselý– Vanni 4:6, 6:7 (3)
Šafářová/Kr. Plíšková – Sevastovová/Sestini Hlaváčková 6:4 6:3
Jebavý/Pavlásek – Fucsovics/Vanni 7:6 (5), 6:4
Veselý/Kukuškin – Lustig/Gengel 6:4, 7:5