Potvrdil roli největšího favorita a stal se vítězem 84. ročníku prestižní Pardubické juniorky.

Prostějovský tenista Adam Pavlásek tak napodobil svoji přítelkyni Petru Kvitovou, která vyhrála mistrovství České republiky staršího dorostu v tenise před pěti lety. Sedmnáctiletý Pavlásek navíc se svým parťákem Jakubem Hadrovou vyhrál i soutěž ve čtyřhře.

Finálový duel pro prvního nasazeného Pavláska nezačal vůbec dobře. Jeho brněnský soupeř Václav Šafránek uhrál hladce první sadu a v té druhé za stavu 5:3 podával na vítězství v zápase i turnaji. Jenže Šafránek nevyužil vypracované mečboly a to Pavlásek potrestal.

Druhou sadu rodák z Bílovce reprezentující TK Agrofert Prostějov vyhrál 7:5 a ve třetí pak už svému soupeři povolil jediný game.

„Jsem hodně zklamaný. 6:3, 5:3 by se ve finále nemělo prohrávat. Ale myslím, že to nebylo mými chybami, Pavlas skvěle zahrál a pak už mě hnal,“ přiznal po finále pro protenis.cz poražený finalista Šafránek.

„Jsou to krásné pocity, vyhrát takový turnaj,“ rozplýval se naopak vítěz Pardubické juniorky Pavlásek.

„Venca na mě nastoupil ve velkém tempu. Všechno mu tam padalo a já jsem jenom čekal, kdy mu to přestane padat. Po mečbolu začal odpadat a ve třetím setu odpadl úplně,“ popsal průběh zápasu devětadvacátý hráč světového juniorského žebříčku.

Prostějovský tenis má tak po dvou letech znovu vítěze. V roce 2009 na Pardubické juniorce triumfoval Jiří Veselý.

Finále dívek nabídlo rovněž parádní obrat. Jesika Malečková se po první prohrané sadě znovu nevzdala a proti Kláře Fabíkové vyhrála zbylé dvě sady.

Pardubická juniorka:

Junioři: dvouhra: Pavlásek (Agrofert Prostějov) – Šafránek (TC Brno) 3:6, 7:5, 6:1. Čtyřhra: Hadrava, Pavlásek (Slavia Orlová/ Agrofert Prostějov) – Kobza, Prokop (MJ-Tenis /Agrofert Prostějov) 6:4, 6:4.

Juniorky: dvouhra: Malečková (I. ČLTK Praha) – Fabíková (MJ-Tenis) 4:6, 6:4, 6:3. Čtyřhra: Dvořáková, Krejčíková (Sparta Praha/Agrofert Prostějov) – Malečková, Závodská (I. ČLTK Praha/Neridé) 6:2, 6:4.