Doma však první duel ovládl 3:1 a v sobotu po neuvěřitelném dramatu zvítězil až v páté sadě 16:14. Má tak k dispozici vedení 2:1 na zápasy a „mečbol“. Zubřice ale chtějí sérii vrátit do Prostějova a vynutit si pátý duel. Ten čtvrtý je v přerovské městské sportovní hale u zimního stadionu na programu dnes (ve středu) od 18 hodin.

Na straně Prostějova visí otazník nad startem dvou opor. Libero Slavíková laboruje s poraněným kotníkem už delší dobu, v posledním duelu si podobné zranění přivodila i kapitánka VK Helena Horká. U té by zvrtnutí nemělo být příliš vážné.

„Ze začátku to vypadalo hůř, než jak se cítím teď. Vyšetření žádné poškození neukázalo a myslím, že noha by mohla být brzo dobrá,“ uvedla pro web VK Prostějov sama Horká.

I bez ní se favorit semkl a klíčový domácí duel po dramatu zvládl. Jak to ale bude na horké půdě Přerova?

Znovu na krev

„Soupeř bude mít výhodu domácího prostředí ve své menší hale, kde nás minule přehrál. My musíme bojovat stejně jako dneska, znovu do toho jít na krev, nebát se. A věřím, že máme na to ve středu v Přerově vyhrát, abychom postupově ukončily tohle těžké čtvrtfinále,“ hlásá další z opor Prostějova Helena Kojdová.

To v Přerově se na klíčovou bitvu těší, očekává se velká návštěva a hráčky natočily i krátkou videopozvánku. Poznáte, co lámanou češtinou říkají Američanky ve službách Zubřic?