S žádostí o účast bylo pražskými pořadateli osloveno i vedení Házenkářského klubu TJ Sokol Kostelec na Hané a po dohodě s rodiči nejmladších házenkářů, i výpomoci házenkářského oddílu TJ Sokol II Prostějov, mohla do Prahy odcestovat i dvě družstva rozdílných věkových kategorií z Hané.

Hrálo se v nové sportovní hale v Praze Vršovicích a každé utkání mělo z časových důvodů pouze patnáctiminutové trvání. Vysoká teplota a dusno v hale byly pro všechny zúčastněné podmínky vyčerpávající, ale oba turnaje probíhaly podle časového plánu a ve večerních hodinách mohla výprava z Prostějovska odjíždět domů.

Malí házenkáři z Hané

Družstvo starších minižáků tvořili převážně chlapci, kteří v dresech TJ Sokol Kostelec na Hané vyhráli v sezoně 2010 – 2011 všechny turnaje a na Přeborech České obce sokolské 2011 jim patřilo nádherné druhé místo. Bohužel ale museli nyní v Praze hrát bez hlavních rozehrávačů Filipa Havlíka a Jana Ševčíka. Ostatní, včetně posil pro příští sezonu z Prostějova, však vzali přípravu na pražská vystoupení velmi zodpovědně, účast na trénincích byla stoprocentní. Vyhráli v Praze všech svých šest utkání, nastříleli v nich 98 branek a obdrželi pouze 23. Turnaj vyhráli před TJ Sokol Nové Veselí, TJ Sokol Kobylisy atd. Nejvíc branek nastříleli Radek Flajsar (26), Dušan Knápek (22) Vojtěch Micka a Michal Nevrla (po 19), dále hráli brankář Jakub Grulich, Vojtěch Pospíšil a Petr Růžička, trenérem je Radek Flajsar.

Družstvo mladších minižáků absolvovalo svůj první turnaj a muselo se také obejít bez některých zkušenějších nadaných hráčů. I zde vypomohla TJ Sokol II Prostějov. V útočné činnosti se tým nedokázal patřičně orientovat a prosazovat, „úřadovala" i psychika.

V zápasech chlapci nedokázali udržovat vedení, ale velikou pochvalu si zasloužili za úspěšnost v obranné činnosti. Soupeři se lehce neprosazovali. TJ Sokol Kostelec na Hané obsadila čtvrté místo za vítěznou TJ Sokol Kobylisy, TJ Sokol Nové Veselí a TJ Sokol Poruba. Martin Zlámal se blýskl osmnácti góly, dále hráli brankář Šimon Nevrla, David Procházka, Michal Pinkava, Filip Rajtr, Jan Millar, Radim Lakomý, Michal Zlámal, Ondřej Oščádal a Lukáš Koudelka, trenérem je Petr Kudláček.

VLASTIMIL KADLEC