Nejúspěšnější výpravou se díky třem zlatým, stejnému počtu stříbrných a dvěma bronzovým medailím stala Francie. Její skokani ovládli skupinovou akrobacii, když s přehledem zvítězili ve čtveřicích, osmičkách i čtveřicích žen.

Jedno prvenství vybojovali Finové a Britové, ti navíc přidali ještě jeden bronz. Dvě stříbra a jeden bronz putovaly zásluhou osmiček a ženských čtveřic do Německa.

Češi v konkurenci obstáli slušně

Neztratili se ani Češi, byť startovali pouze ve dvou disciplínách a veškeré náklady si musí hradit sami. Manželé Martina a Ondřej Rydlovi skončili v kategorii freestyle sedmí, v redukovaném pořadí mistrovství Evropy dokonce pátí.

Příbramský tým Bad Boys skončil mezi čtveřicemi na dvacátém místě.

Právě kategorie čtveřic se doskákala jako poslední až o víkendu, zatímco zbylé disciplíny stihli parašutisté dokončit před pátečním deštěm. Počasí na závěr soutěží tak způsobilo organizátorům jediné starosti.

„S celým šampionátem jsme spokojeni,“ stručně zhodnotil Sklenka. Potěšila ho i divácká návštěvnost.

Nejpočetnější zastoupení měli reprezentanti Ruska, Francie a Velké Británie.

„Rusové obsadili všechny disciplíny, což je senzace,“ vypíchl zajímavost předseda organizačního výboru šampionátu Miloš Sklenka. Naopak jedenáct reprezentací obsadilo pouze jednu disciplínu.

Jiří Možný

Výsledky
Freestyle: 1. Finsko, 2. a 3. Francie, 5. ČR
RW4: 1. Francie, 2. Belgie, 3. Itálie, 20. ČR
RW4 žen: 1. Francie, 2 a 3. Německo
RW8: 1. Francie, 2. Německo, 3. Rusko
Freefly: 1. Velká Británie, 2. a 3. Francie
Verikal formation: 1. USA, 2. Francie, 3. Velká Británie