Úspěšná sezona 2007 už je minulostí, nyní se parašutisté ASO Para Dukla Prostějov pilně připravují na závody nabitý letošní rok. Budou se v něm snažit navázat na cenný zisk tří medailí z loňských Světových vojenských her v Indii.

„Hlavním vrcholem roku 2008 je pro nás mistrovství světa v klasických disciplínách – přesnosti přistání a individuální akrobacii. Koná se na přelomu července a srpna v Leteckém sportovním centru slovenského Lučence,“ prozradil trenér prostějovských parašutistů Ctibor Vach.

K této vrcholné soutěži se momentálně upíná veškeré tréninkové úsilí týmu. „Teď kluci procházejí obvyklou zimní náplní v podobě kondiční přípravy. Za prvními seskoky odjedou v půlce března do chorvatské Rijeky a po návratu budou s tréninky pokračovat jak v domácích podmínkách, tak formou několika soustředění v Lučenci, tedy přímo v dějišti MS,“ řekl Deníku Vach.

Jeho svěřence čeká rovněž pět nebo šest závodů Světového poháru v přesnosti přistání (během celého roku na různých místech Evropy) a mistrovství republiky v klasických disciplínách (koncem srpna v Mostě). „Snad se našim reprezentantům ve sportovním parašutismu opět zadaří vybojovat co nejvíc cenných kovů,“ doplnil Vach.

Jeden už letos získal Libor Jiroušek, který pomohl mužskému týmu ČR ke druhému místu v soutěži družstev na Evropském poháru v paraski (seskok na přesnost přistání + lyžařský obří slalom). Aktuální kádr ASO Para Dukla Prostějov: Jiří Gečnuk, Jindřich Vedmoch, Ivan Hovorka, Hynek Tábor, Libor Jiroušek, Čestmír Zítka, Oldřich Šorf, Jakub Pavlíček, Petr Směšný.