Na jednom ze dvou letošních vrcholů tohoto sportu (zářijové mistrovství Evropy odvál vítr) naši republiku i hanácký oddíl reprezentovali Jindřich Vedmoch, Jiří Gečnuk, Libor Jiroušek, Hynek Tábor, Čestmír Zítka a kameraman Jan Wantula. V konkurenci 185 závodníků tvořících 34 týmů si vedli skvěle, když vybojovali celkem tři medaile: stříbro v absolutním hodnocení družstev, bronz za přesnost přistání družstev a stejný kov Jiřího Gečnuka za přesnost přistání jednotlivců.

„Na rozdíl od loňského mistrovství světa v Rusku se letos do Indie sjela kompletní mezinárodní špička. Naši kluci patřili společně s Němci, Rusy, Slovinci, Francouzy, Italy a Maďary k favoritům, což od začátku soutěží potvrzovali. Samotný průběh závodů byl velmi dramatický a bojovalo se do úplného konce, přičemž o nejvyšší pozice sváděli urputné bitvy především borci Česka, Slovinska a Ruska,“ přiblížil velitel Dukly Prostějov Jiří Šafanda.

Spokojenost neskrýval ani trenér ASO Para Ctibor Vach. „Zisk tří medailí je v těžké konkurenci velkým úspěchem. Pro chlapce je výstup na bednu po letech tvrdého tréninkového úsilí tou největší odměnou a současně i nádherně neopakovatelným zážitkem. To pak člověk překousne i nepříjemné zažívací problémy, s nimiž jsme se z Indie všichni svorně vrátili,“ smál se Ctibor Vach po příletu zpět do ČR.